Są chętni na dyrektorskie posady

0
321
Centrum Sztuki Mościce |fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Kto pokieruje Centrum Sztuki Mościce oraz Muzeum Okręgowym w Tarnowie? Ogłoszone przez Urząd Marszałkowski w Krakowie konkursy powinny zostać rozstrzygnięte przed wakacjami.
Na terenie Małopolski działają 23 instytucje kultury, dla których organizatorem lub współorganizatorem jest województwo małopolskie. To m.in. Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Centrum Sztuki Mościce. Instytucje te w różnym zakresie są finansowane z małopolskiego budżetu, a ich dyrektorzy podlegają zarządowi województwa małopolskiego.

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, zarząd województwa małopolskiego odwołał Agnieszkę Kawę ze stanowiska dyrektorki Centrum Sztuki Mościce (kierowała tą instytucją od stycznia 2008 roku). Andrzejowi Szpunarowi, dyrektorowi tarnowskiego muzeum, w czerwcu kończy się kontrakt.
W połowie lutego ogłoszono konkursy na oba stanowiska. Termin składania wniosków o przystąpienie do konkursów na stanowiska dyrektora Centrum Sztuki Mościce oraz dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie, minął 20 marca. Wiadomo już, że o kierowanie Centrum Sztuki Mościce starają się trzy osoby i ten konkurs powinien zostać rozstrzygnięty nie później niż do 30 maja. Z kolei na drugi konkurs wpłynęły dwie oferty, a wynik konkursu powinniśmy poznać najpóźniej 18 maja.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o