Spotkanie przez pamięć

0
47
REKLAMA

Jacek Wróbel był tarnowskim artystą malarzem. Urodził się w Tarnowie w 1960 roku, tutaj skończył I Liceum Ogólnokształcące, a następnie Państwowe Zawodowe Studium Plastyczne Konserwacji Dzieł Sztuki, w tym mieście pracował i tworzył, był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Przygotował kilkanaście wystaw indywidualnych, uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych, w tym także zagranicznych – jego prace wystawiano w Belgii, Francji, Niemczech i Anglii.
Za swoją twórczość otrzymał nagrodę Fundacji im. I. Paderewskiego w Chicago. Był dwukrotnie nominowany do Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie twórczości artystycznej. Wyróżnienie to, ale już jako Nagrodę Honorową Miasta Tarnowa za całokształt twórczości, otrzymał pośmiertnie w 2011 roku.
Jacek Wróbel zajmował się renowacją obrazów, w tym także największego fragmentu Panoramy Siedmiogrodzkiej ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie, gdzie pracował. Parał się także rysunkiem, grafiką użytkową i reklamą. Zmarł w 2011 roku.
Wystawę oglądać można do 24 kwietnia w foyer Tarnowskiego Teatru. Jej finisaż odbędzie się 21 kwietnia o godz. 17 w drugą rocznicę śmierci Jacka Wróbla.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o