Świat z ceramiki

0
113
REKLAMA

„Przestrzenie” to tytuł wystawy, którą Galeria Miejska w Tarnowie otwiera kolejny swój sezon wystawienniczy. Autorem prezentowanych prac jest pochodzący z Gorlic Stanisław Brach, były uczeń Technikum Ceramicznego w Łysej Górze, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2000 roku. Osiem lat później uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie, przez kilka lat prowadził zajęcia dydaktyczne z rzeźby w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, obecnie jest adiunktem warszawskiej ASP.
Tarnowska wystawa Stanisława Bracha, pokazująca rzeźbę i obrazy ceramiczne, będzie pierwszą tak obszerną prezentacją dzieł tego artysty w Tarnowie. W katalogu towarzyszącym wystawie Piotr Kukla, pisząc o pracach Bracha, zauważa dokonaną w ciągu kilkunastu lat ich znaczną metamorfozę. Teraz artysta pracuje w dwóch nurtach: „jeden z nich nawiązujący bezpośrednio do klasycznego pojmowania formy rzeźbiarskiej jako zwartego monolitu, a drugi to eksperymenty z ażurem”. Eksponowane prace pochodzą z lat 2005‑2012.
Otwarcie wystawy Bracha odbędzie się w czwartek 6 września o godz. 19 w tymczasowej siedzibie Galerii Miejskiej w budynku dworca PKP. Wystawa dostępna będzie do końca września.
Przygotowano kilka dodatkowych wydarzeń. W samo południe 6 września Stanisław Brach spotka się z uczniami Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. W niedzielę 9 września o godz. 16 wystawę będzie można zwiedzać w towarzystwie pracowników Galerii Miejskiej. Zaplanowano też warsztaty dla dzieci w pracowni ceramicznej, które poprowadzi tarnowska rzeźbiarka Arletta Kocoł‑Łoboda. Zajęcia odbędą się we wtorek 18 września o godz. 17 w pracowni artystki.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o