Świąteczny pojedynek na głosy

0
79

Po raz trzeci Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes organizuje Tarnowski Koncert Noworoczny. Od samego początku pomysłodawcom koncertów noworocznych zależało na uczynieniu z nich spektakularnych wydarzeń muzycznych, możliwości spotkania z artystami wyjątkowymi. W ubiegłym roku gościem specjalnym koncertu noworocznego była Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.
Pomysł sprawdził się, tarnowska publiczność życzliwie odbiera koncerty, a chór organizuje kolejne wyjątkowe noworoczne muzyczne spotkanie. Zaproszenie do udziału w III Tarnowskim Koncercie Noworocznym przyjął zespół wokalny AudioFeels. To ośmioosobowy zespół wykonujący muzykę w stylu vocal play. Grupa, poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości głosu, zbliża się brzmieniem do zespołów, które w swoim składzie mają perkusję, bas, gitarę elektryczną, sekcję dętą itp.
W pierwszej części koncertu zespół wykona zaaranżowane przez siebie, klimatyczne ballady oraz kolędy. Repertuar drugiej części koncertu to utwory wykonane wspólnie przez gości oraz chór Puellae Orantes. Utwory te zostały zaaranżowane specjalnie na tę okazję przez Marka Lewandowskiego z grupy AudioFeels.
Chór Puellae Orantes planuje kolejne koncerty noworoczne. Wiadomo już, że początkiem 2014 roku posłuchamy w Tarnowie sekcji smyczkowej Filharmoników Wiedeńskich, najważniejszej orkiestry w Austrii i jednej z bardziej znaczących w świecie.
III Tarnowski Koncert Noworoczny organizowany przez Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” z udziałem grupy AudioFeels odbędzie się w sobotę 5 stycznia o godz. 18 w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o