Szczęśliwa kobieta

0
28
marta-bizon
REKLAMA

Wszechstronni i rzeczywiście utalentowani artyści to rzadkość, tym większą przyjemnością jest obserwowanie dokonań pochodzącej z Wadowic Marty Bizoń, która doskonale sprawdza się jako aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, piosenkarka i pieśniarka, a także pisarka. Marta Bizoń związana jest z Teatrem Ludowym w Krakowie, współpracuje też z Teatrem im. J. Słowackiego, Teatrem STU oraz z Operą Krakowską. Telewidzowie mogli ją oglądać m.in. w serialach „Barwy szczęścia” i „Na dobre i na złe”, zagrała także w filmach „Lista Schindlera” i „Zakochany anioł”.
Jest doskonałą interpretatorką piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej, a w swoim repertuarze ma blisko dwieście piosenek m.in. Edith Piaf, Kabaretu Starszych Panów, Agnieszki Osieckiej, wykonywanych w języku polskim, francuskim i jidysz.
Marta Bizoń przyjedzie za kilka dni do Tarnowa, by promować swoją najnowszą i piątą już płytę pt. „Tu i Tu”. Jej tytuł tłumaczy osobisty przekaz, który niosą znajdujące się na niej utwory, sprowadzający się do pogodzenia dwojakiej satysfakcji: tej, którą daje praca i twórczość artystyczna oraz tej, którą niesie ze sobą codzienność i role w tej codzienności podejmowane. Jak mówi sama artystka: „Można sceniczny kostium zamienić na kuchenny fartuszek, popremierowego szampana na filiżankę herbaty, walizkę w drodze po wielką sławę na siatkę z zakupami. Można być tu i tu, i być szczęśliwą kobietą.”
Marta Bizoń wystąpi w tarnowskim kinie Marzenie w sobotę 18 października o godz. 20. Koncert będzie na żywo transmitowany przez stacje radiowe RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments