Tarnów oczami warszawskich studentów

0
78
Wystawa-studentow

Warszawscy studenci prof. Mirosława Bałki – w sumie 25 osób z różnych stron świata, przez niespełna tydzień wędrowali po Tarnowie, szukając inspiracji. Pracowali w siedmiu grupach, a każda z nich wybrała i skoncentrowała swoje twórcze działania wokół innego hasła, np. Sanguszkowie, ks. prof. Michał Heller, Dagarama, tarnowskie kobiety czy Szczepanik. To były motywy przewodnie powstałych następnie prac, które oglądać możemy w dworcowej galerii. A są to instalacje, filmy, prace performatywne i obiekty powstałe na styku różnych dziedzin sztuki.
Ekspozycja jest częścią cyklu działań z artystami kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej, która od 2013 r. na stałe zagościła na tarnowskim dworcu. Projekt zakłada organizację warsztatów i wystaw także ich studentów. Jednym z autorów dzieł prezentowanych w ramach MFMSW jest Mirosław Bałka, twórca kolumny ułożonej z klepek parkietu galerii Foksal obsypanych solą. Teraz czas na jego podopiecznych.
W minionych latach podobne warsztaty ze swoimi uczniami prowadzili w Tarnowie Jarosław Modzelewski, malarz i rysownik oraz Jadwiga Sawicka zajmująca się malarstwem, fotografią, instalacjami tekstowymi.
„Tarnów” oczami warszawskich studentów oglądać można na dworcu do 28 maja br.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o