Tarnów przed laty

0
216
REKLAMA

Zdjęcia pokazujące Tarnów sprzed trzech dekad i dokumentujące ówczesne wydarzenia, zjawiska, miejsca i postaci, będzie można zobaczyć w salach wystawowych Tarnowskiego Centrum Kultury. Wystawa pt. „TO-POLSKI TARNÓW. Nasze lata ’90” otwarta zostanie 18 września. Ponad tysiąc zdjęć autorstwa Pawła Topolskiego prezentowanych będzie w formie tradycyjnej i multimedialnej.To-Polski Tarnów - plakat

Tarnowskie Centrum Kultury po raz kolejny organizuje wystawę fotograficzną, której tematem jest Tarnów. Po wystawach pod wspólnym tytułem „Kocham! Tarnów”, z 2008 i 2015 roku, zestawiających zdjęcia dawnego (również przedwojennego) i współczesnego Tarnowa, czas na prezentację fotografii sprzed trzech dekad. Ich autorem jest Paweł Topolski, którego w zasadzie przedstawiać nie trzeba. Zdjęcia jego autorstwa publikowane są w lokalnych i ogólnopolskich mediach, bo właśnie fotografią reportażową, dokumentalną, prasową Paweł zajmuje się od lat, realizując także zlecenia dla firm, instytucji itd.
Paweł Topolski jest tarnowianinem, urodził się w 1971 roku. Fotografować zaczął jako nastoletni chłopak, uczęszczając w szkole podstawowej na zajęcia kółka fotograficznego. Z fascynacji fotografią wziął się sposób na życie. Od mniej więcej 1992 roku fotografia jest dla Pawła źródłem zarobkowania.

REKLAMA

„TO-POLSKI TARNÓW. Nasze lata ’90” to nowa wystawa fotografii w Tarnowskim Centrum Kultury – wirtualna opowieść o Polsce w latach 90. XX w. na przykładzie Tarnowa. Polska tamtych lat to szczególny okres w dziejach naszej Ojczyzny. To początki kształtowania się państwa po upadku komunizmu, powrót do nazwy Rzeczpospolita Polska, przywrócenie korony Orłu Białemu w godle. Lata 90. XX w. to także czas dynamicznych zmian i tworzenia samorządu lokalnego. Od pierwszych wolnych wyborów samorządowych w Polsce mija w tym roku 30 lat.

Wystawa „TO-POLSKI TARNÓW. Nasze lata ‚90” to – na przykładzie Tarnowa – wycinek z obrazu Polski tamtych dni: jacy byliśmy, jak wyglądaliśmy, gdzie mieszkaliśmy, jak spędzaliśmy czas wolny, jak wyglądało nasze otoczenie, życie codzienne i święta. Ówczesny czarno biały świat postkomunistycznej Polski z dnia na dzień zyskiwał kolory.
Wystawa w Tarnowskim Centrum Kultury to interaktywna prezentacja życia Polaków u początków tworzenia III RP zilustrowana zdjęciami obyczajowymi, portretami osób znanych i przechodniów, zjawisk i przedmiotów, budynków i planów urbanistycznych. Dodatkiem jest muzyka młodzieżowa tamtej epoki. Ponad tysiąc zdjęć z lat 1992-2000 autorstwa Pawła Topolskiego prezentowanych będzie w formie tradycyjnej i multimedialnej.
Otwarcie wystawy odbędzie się 18 września o godz. 20. Wystawa będzie dostępna w Tarnowskim Centrum Kultury do 28 listopada.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o