Tarnowianin w świecie filmu

0
34
Lukasz-Maciejewski
REKLAMA

Podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlovych Varach Łukasz Maciejewski znalazł się w gronie dwudziestu światowych krytyków akredytowanych na tym festiwalu, przyznających codziennie oceny filmom w konkursie głównym oraz w sekcji „East of West” (FNE FIPRESCI Critics).
Z kolei niemiecki Goethe Institut zaprosił tarnowianina do przygotowania publikacji na temat Krystyny Meissner, reżyserki wyróżnionej w tym roku Medalem Goethego – szereg artykułów na temat Krystyny Meissner będzie się ukazywało w prasie niemieckojęzycznej.
Łukasz Maciejewski przygotował także esej opublikowany w języku węgierskim jako materiał towarzyszący tegorocznej „Wiośnie filmów” w Budapeszcie. Inny tekst autorstwa Maciejewskiego – artykuł o twórczości Andrzeja Wajdy ze szczególnym uwzględnieniem trylogii „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza” oraz „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, był publikacją towarzyszącą niedawnej retrospektywie Wajdy w Rzymie.
W drugiej połowie lipca tarnowski krytyk kolejny raz weźmie udział w rzymskim festiwalu Isola del Cinema, gdzie od czterech lat pełni rolę kuratora filmowego. Z Włoch blisko już do Maroka. Tutaj Maciejewski pojawi się wczesną jesienią, by wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w marokańskim Agadirze jako juror w konkursie głównym.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments