Tarnowianin w „Żywym Rapie!”

0
137
Piotr-Lajt-Brzozowski
REKLAMA

Piotr „Lajt” Brzozowski, absolwent administracji publicznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, sporo swojego czasu poświęca muzyce. Od wielu lat jego pasją jest hip‑hop. Brzozowski ma na swoim koncie cztery undergroundowe albumy: „FUCKty” (2009 r.), „Dwumetylotryptamina” (2010 r.), „Dzień świra” (2011 r.) oraz „To co nazywam jazzem” (2012 r.). Obecnie raper pracuje nad nowym krążkiem z producentem Innotic’iem; płyta ukaże się w przyszłym roku, ale dwa single już można odsłuchać w Internecie. Współpraca tych dwóch artystów rozpoczęła się w 2011 roku podczas nagrywania „Dnia świra”. Spośród czternastu utworów, które pojawiły się na płycie, aż sześć powstało w duecie Lajt‑Innotic. Płyta została doceniona przez portal „Polski Hip Hop”, plasując się na szóstym miejscu w zestawieniu najlepszych nielegali (płyt wydanych nieoficjalnie) w 2011 roku.
Teraz przed tarnowskim raperem ogromna szansa na udany debiut na polskiej scenie hip‑hopowej. Piotr „Lajt” Brzozowski bierze udział w drugiej edycji muzycznego talent show „Żywy Rap!”. Konkurs ma wyłonić najlepszego wykonawcę solowego lub zespół muzyczny wykonujący muzykę rap. Spośród kilkuset składów (soliści i zespoły) przesłuchanych na pre‑eliminacjach w połowie września w Warszawie jurorzy wybrali 64 uczestników, którzy w kolejnych etapach walczą o udział w finale. Jednym z wykonawców docenionych już na początku konkursu jest właśnie Piotr „Lajt” Brzozowski.
Występy uczestników oceniają raperzy od wielu lat obecni na polskiej scenie hip‑hopowej.
– Każdy etap talent show, a tych jest sześć, to nowe zadania stawiane raperom i oceniane przez jurorów. Jedno z takich zadań polegało na wykorzystaniu w tekście konkretnego zestawu ośmiu słów, inne na „rozbujaniu” publiczności w czasie nie dłuższym niż jedna minuta. A to wszystko na żywo, przed publicznością i jurorami – mówi Piotr „Lajt” Brzozowski.
W finale konkursu dla zwycięzcy przygotowano profesjonalny kontrakt z wytwórnią, gwarantujący przygotowanie videoklipu oraz nagranie i wydanie płyty. Tarnowianin ma duże szanse na główną nagrodę. Świadczą o tym pozytywne wypowiedzi członków jury, w tym Wdowy, warszawskiej raperki znanej z surowych opinii. Według niej, na szczególne wyróżnienie w występie Piotra, zasługują m.in. tekst, rymy, technika i barwa głosu. Losy uczestników drugiej edycji talent show „ŻywyRap! ” można śledzić na kanale diil.tv na YouTube. Zwycięzców programu poznamy za kilka tygodni.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments