Tarnowscy półfinaliści „Must Be The Music”

0
142
wasabi
REKLAMA

Mimo to wśród utalentowanych osób z całej Polski, które pojawiły się na scenie tego show Polsatu, w ścisłej czołówce znalazły się aż dwa zespoły z Tarnowa – Sayes i Wasabi.
„Must Be The Music” to talent show emitowany przez telewizję Polsat na licencji Sky One. Premiera jego pierwszej edycji miała miejsce w 2011 roku, a jesienią roku bieżącego na ekranach telewizorów mogliśmy śledzić już ósmą jego odsłonę. Warto przy okazji przypomnieć, że w poprzednich edycjach show mieliśmy już tarnowskie akcenty – w 2012 roku do finału rywalizacji dotarł Piotr Kita z podtarnowskiej Brzozówki i jak na razie nikomu ani z miasta, ani z okolic nie udało się powtórzyć jego sukcesu. Nie mniej jednak tegoroczne osiągnięcia w programie młodych tarnowskich zespołów warte są odnotowania i docenienia.
Zarówno Sayes, jak i Wasabi zaprezentowały się znakomicie. Obserwując od września ich zmagania w konkursie, trudno byłoby dokonać między nimi jednoznacznego wyboru. Obydwie formacje zdobywały wysokie oceny jury, „szły łeb w łeb” i szczęśliwie dotarły do półfinału, zdobywając maksymalną aprobatę oceniających. Jednak choć oczarowali jurorów, finał okazał się dla obydwu poza zasięgiem – zabrakło promujących sms‑ów telewidzów, a może po prostu odrobiny szczęścia. Dla Sayes to była zresztą „powtórka z rozrywki”, bo w jednej z poprzednich odsłon show zespół także odpadł w półfinale.
Sayes to grupa założona w 2009 roku przez trzech uczniów Szkoły Muzyków Rockowych, działającej pod egidą Tarnowskiego Centrum Kultury. Jego pierwotny skład tworzyli bracia Juszczykowie – Kamil (gitara, wokal, muzyka, teksty) oraz Mateusz (perkusja), i basista Szymon Dulęba. W takim składzie popróbowali swoich sił w „Must Be The Music” przed dwoma laty, a później w Tarnowskim Teatrze zarejestrowali swój pierwszy teledysk do autorskiej piosenki „Ostatni raz” i zostali laureatami Nagrody Kulturalnej TEMI im. B. Wojtowicza w kategorii „Debiut roku”. Od tamtego czasu ciężko pracowali, tworząc nowe piosenki na swoją debiutancką płytę i koncertując. Wystąpili m.in. na T‑Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Europejskich Targach Muzycznych „Co jest grane”, w warszawskim klubie Basen jako support The Raveonettes podczas Warsaw Music Week, a także na Czyżynaliach Juwenaliach Krakowskich i krakowskich „Wiankach”. W międzyczasie zmienił się skład zespołu i braci Juszczyków wspierają obecnie na scenie Bart Zborowski (gitara, klawisze) oraz Grzegorz Sipiora (bas).
Swoją powtórną porażkę prawie tuż przed metą muzycy przyjęli spokojnie i skomentowali na Facebooku: „Dziękujemy bardzo, że byliście z nami przez ostatnie dni! Warto było jeszcze raz spróbować swoich sił i przeżyć niesamowitą przygodę. Śledźcie to, co robimy, bo na pewno nie ustąpimy w dalszych działaniach. Zapraszamy na wszystkie nadarzające się w przyszłości koncerty.”. W ubiegłym tygodniu zagrali dla tarnowian w Piwnicach TCK, a w dzisiejszy środowy wieczór można ich posłuchać w klubie Pod Jaszczurami w Krakowie.
Drugi tarnowski półfinalista polsatowskiego show, Wasabi – to zespół dużo młodszy i stażem, i wiekiem muzyków. Tworzą go kilkunastolatkowie (perkusista ma zaledwie 15 lat) zafascynowani muzyką z pogranicza alternatywy, funky i rocka. Wart podkreślenia jest fakt, iż od początku pracują nad własnym materiałem, a pierwszym tego efektem jest utwór „Stopy w stronę nieba”, z którym wystąpili podczas koncertu w ramach 22.finału WOŚP na Rynku w Tarnowie. Chętnie koncertują na lokalnych scenach i z powodzeniem biorą udział w lokalnych konkursach, zdobywając nagrody, m.in. na Małopolskim Przeglądzie Talentów Muzycznych (II miejsce) i Tarnowskim Przeglądzie Muzycznym organizowanym przez PWSZ (I miejsce, nagroda specjalna w postaci sesji nagraniowej w Raven Studio, nagroda dla najlepszej wokalistki). W skład zespołu wchodzą: wokalistka Agnieszka Kapustka, gitarzysta Michał Nazimek, basista Piotr Gębala, perkusista Gabriel Rękas.
„Jesteście bardzo profesjonalnym i bardzo dojrzałym zespołem mimo bardzo młodego wieku – fantastycznie. Kochani, wszystko przed wami, młodzi w natarciu” – skomentowali telewizyjny występ Wasabi Piotr Rogucki i Kora Jackowska. Jest to trafna i najkrótsza opinia o tych utalentowanych młodych ludziach. Warto przyglądać się ich dalszej karierze.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments