Tarnowski festiwal kabaretowy

0
69
Neo-Nowka
REKLAMA

Tarnowowi przybędzie kolejny festiwal, tym razem adresowany do fanów dobrego humoru i satyry. Po nocach i wieczorach kabaretowych czy występach stand‑uperów, cieszących się zawsze dużym zainteresowaniem publiczności, przyszedł czas na zorganizowanie kilkudniowego spotkania z kabaretem. Tarnowskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA zapraszają na I Tarnowski Festiwal Kabaretowy PAKAdemia, który odbędzie się w Tarnowie od 16 do 18 lutego.
Organizatorzy zapewniają program na najwyższym poziomie. W pierwszy dzień festiwalu wystąpią Łowcy.Band, czyli powszechnie znani Łowcy.B, którzy udowodnią, że poza talentem do rozśmieszania mają też talent do tworzenia wyjątkowych melodii. Drugi festiwalowy wieczór zdominuje komedia improwizowana. Na scenie wystąpią członkowie kabaretów PUK, Który, Ucho, Chwilowo Kaloryfer oraz Róbmy Swoje, czyli Grupa AD HOC. Widzowie zyskają niepowtarzalną szansę zadecydowania o tym, jakie postaci pojawią się na scenie, w jakim miejscu będzie toczyć się akcja i z jakimi problemami borykać się będą bohaterowie.
Kulminacyjnym punktem PAKAdemii będzie przegląd konkursowy, zaplanowany na popołudnie 18 lutego. Do konkursu stanie plejada artystów z całego kraju; kabarety Świerszczychrząszcz z Lublina, DNO z Dąbrowy Górniczej, Czesuaf z Poznania, Kacper Ruciński z Malborka oraz Paweł Reszela z Ostrowa Wielkopolskiego. Na finał I Tarnowskiego Festiwalu Kabaretowego PAKAdemia, 18 lutego o godz. 21, wystąpi kabaret Neo‑Nówka ze swoim najnowszym programem „The Sejm”. Szczegółowe informacje na stronie organizatorów: www.tck.pl oraz www.paka.pl.
Zaplanowano kilka wydarzeń towarzyszących. Będą to m.in. prezentacja aforyzmów Stanisława Jerzego Leca, spotkanie wokół książki Marii Czubaszek. Ale nie tylko. Organizatorzy festiwalu zapraszają do udziału w warsztatach improwizacji kabaretowej, prowadzonych przez Kabaret PUK. To jednocześnie warsztaty rozwoju osobistego, zdobywania umiejętności wystąpień publicznych, a przy okazji sposób na relaks. Doświadczeni improwizatorzy wprowadzą uczestników w tajniki sztuki improwizacji, która jest doskonałym i nowatorskim sposobem ćwiczenia umiejętności interpersonalnych i społecznych. Warsztaty odbędą się 16 i 17 lutego.
Poza tym w Galerii TCK będzie można zobaczyć rysunki Andrzeja Mleczki. Przygotowano ponad sto prac o różnej tematyce – komentującym naszą scenę polityczną, związanych z potyczkami damsko‑męskimi, traktującymi z przymrużeniem oka temat religii, historii, relacji społecznych. Otwarcie wystawy 16 lutego o godz. 18, a galeria będzie dostępna do 29 lutego.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o