Tarnowski teatr szykuje się na granie w reżimie sanitarnym

0
200
Budynek Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie |fot. Artur Gawle
REKLAMA

Gotowe od połowy marca przedstawienie pt. „Bracia Karamazow”, czeka w tarnowskim teatrze na swoją premierę. A teatr, dziś zamknięty dla publiczności, przygotowuje się na granie w reżimie sanitarnym.
Od 12 marca Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie jest niedostępny dla publiczności. Obowiązujący ciągle stan epidemii uniemożliwia prezentację spektakli przygotowanych przez zespół. W kolejce czeka premiera „Braci Karamazow”, która pierwotnie miała się odbyć 14 marca.

REKLAMA

To niezwykle trudna sytuacja dla teatru. Jesteśmy pozbawieni możliwości normalnej pracy, podobnie jak większość osób w naszym kraju. Nie przestajemy natomiast przygotowywać się do kolejnych premier. Liczymy, że może końcem maja uda się zaprezentować naszą najnowszą premierę, czyli przedstawienie pt. „Bracia Karamazow” w reżyserii Marty Streker. Trwają próby do „Jasia i Małgosi”, ustalamy obsadę do kolejnej produkcji. Będzie to spektakl „MayDay”, premierę planujemy podczas tegorocznej edycji festiwalu komedii „Talia” – mówi Rafał Balawejder, dyrektor tarnowskiego teatru.
Teatr Solskiego przygotowuje się do wznowienia działalności i do grania spektakli z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dlatego zamówiono urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Urządzenia te wykorzystują promieniowanie UV-C, nieodwracalnie dezaktywując bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje. Urządzenie w ciągu godziny usuwa 95 proc. zanieczyszczeń z kilkusetmetrowej powierzchni. Zakupiona wersja jest przenośna i będzie wykorzystywana w przestrzeni Dużej i Małej Sceny, Sceny Underground czy samego foyer teatralnego.
Jesteśmy dobrej myśli, wierzymy, że będzie dobrze i dlatego jak najlepiej staramy się przygotować na ponowne spotkanie z widzami. Oczywiście będziemy się dostosowywać do wszystkich zaleceń sanitarnych oraz obostrzeń. Mamy liczne sygnały od widzów, że z utęsknieniem wyczekują powrotu do normalności – dodaje dyrektor Balawejder.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o