Teatr w domu!

0
47
Teatr-w-domu

W trudnym dla wszystkich okresie izolacji coraz więcej placówek kulturalnych „wychodzi” do ludzi online. Teraz możemy obcować ze sztuką teatralną, siedząc w piżamie i z herbatą oglądać największe dzieła z polskich teatrów!
Niewielu z nas wie, że nie tylko w okresie pandemii, ale już wcześniej sporo spektakli teatralnych mogliśmy oglądać w internecie bez ograniczeń. Teraz teatry wręcz prześcigają się w emitowaniu kolejnych swoich propozycji, więc spędzając dużo czasu w domu, może warto skorzystać, nadrobić zaległości kulturalne, albo poznać coś nowego?
Najwięcej spektakli obejrzałam na stronach vod.tvp.pl oraz kultura.trojmiasto.pl, ale również na stronach facebookowych poszczególnych teatrów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło teatr online, a wyskoczy nam mnóstwo propozycji.

W sieci możemy odwiedzić m.in. Teatr „Bagatelę” i zobaczyć rozłożoną na dwie części rejestrację spektaklu „Othello” Szekspira w reżyserii Macieja Sobocińskiego oraz „I będzie wesele…” z 2009 roku, autorstwa i w reżyserii Piotra Waligórskiego, dostępne do 10 maja. Najnowszą z propozycji krakowskiej „Bagateli” jest „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego z 2007 roku w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.
Maturzyści też znajdą coś dla siebie. Antygona w Nowym Jorku w reżyserii Kazimierza Kutza dostępna jest cały czas w serwisie ninateka.pl. Antyczna tragedia Sofoklesa przeniesiona do zamieszkanego przez bezdomnych parku na dolnym Manhattanie pokazuje niebanalną interpretację dramatu. Teatr STU w Krakowie oferuje fragmenty spektaklu Biesy w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, a ostatnio również Wyzwolenie w jego reżyserii.
Znajdzie się propozycja również dla miłośników sztuki i kultury podhalańskiej. Teatr Witkacego z Zakopanego urozmaica nam czas przymusowej izolacji, udostępniając spektakl „Halny. Niebezpieczne sny” oraz spotkania online z aktorami. Możemy posłuchać ich opowieści tatrzańskich, albo wybrać się wraz z nimi na wirtualny spacer po teatrze. Naprawdę warto!
Nie musimy się nudzić i snuć smętnie po domu, ubierzmy się elegancko dla siebie i wybierzmy do teatru na domowy spektakl!

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o