Teatrzyk z Żabna najlepszy

0
92
zajac-poziomka
REKLAMA

W Żabnie zakończył się XXVII Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.
O nagrody walczyło kilka teatrów lalkowych w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci młodsze i dzieci starsze. Na scenie prezentowały się grupy teatralne m.in. z Rzepiennika Strzyżewskiego, Tuchowa, Tarnowa i Żabna. Po obejrzeniu dziesięciu spektakli w dwóch kategoriach wiekowych jurorzy przyznali poszczególnym zespołom nagrody i wyróżnienia. W kategorii dzieci młodszych nagrodę odebrały: Zespół Teatralny Przedszkolna Gromadka z Przedszkola Publicznego z Żabna za spektakl „Podróż do Afryki”, Zespół Teatralny Wesoła Gromadka ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowie za spektakl „O Królewnie Ulewnie, która chciała mieć tęczę tylko dla siebie” i zespół Teatralny Skrzat z Olszyn za spektakl „O Królewnie Czarodziejce”, i. Nagrodę Zająca Poziomki w młodszej kategorii oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł jury postanowiło przyznać Zespołowi Teatralnemu Tuptusie (gr. młodsza) za spektakl „Zebra” (za kreacje aktorskie zbiorowe i indywidualne i dbałość o słowo).
W kategorii dzieci starszych nagrodzono: Zespół Teatralny Tuptusie (grupa starsza) za spektakl „Pieskie życie”, Zespół Teatralny Zespołu Szkół w Tuchowie za spektakl „I budzi się świat”, Zespół Teatralny Skrzat z Olszyn za spektakl „Miś czy Krzyś” oraz Zespół Teatralny Bajka z Radłowa za spektakl „Jak u babci Rózi za piecem licho siedziało”, Zespół Teatralny Ośrodka Kultury w Ryglicach za spektakl „Jaś i Małgosia – kto kogo zje”.
Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, nagrodę pieniężną w kwocie 600 zł oraz nominację na XXVII Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek w Nowym Sączu otrzymał Zespół Teatralny Galimatias z Żabna za spektakl „Kurnik”.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o