Totentanz na dachu

0
356
Zespół Totentanz |fot. Dariusz Zaród
REKLAMA

Tarnowski zespół Totentanz wraca na scenę. Na razie na scenę nietypową, bo tę na dachu Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Krótki koncert połączono ze zbiórką pieniędzy na rzecz tarnowskiego pogotowia.
Zespół Totentanz powstał w 2005 roku. Tarnowska grupa rockowa szybko zyskała fanów swojej twórczości i wierną publiczność, licznie obecną na koncertach. Jesienią 2007 roku ukazał się debiutancki album „Nieból”, dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych; rok później zespół wydał drugi krążek pt. „Zimny dom”. W 2009 roku Totentanz zagrał na tarnowskim Rynku wspólnie z Tarnowską Orkiestrą Kameralną, koncert zarejestrowano i wydano jako album „Live”. Totentanz ma jeszcze w swojej dyskografii m.in. płytę „Człowiek” wydaną w 2014 roku.

REKLAMA

Zespół zamilkł na pewien czas, muzycy zajęli się innymi projektami. Pod koniec ubiegłego roku Rafał Huszno, lider zespołu Totentanz w oficjalnych wywiadach zapowiedział powrót zespołu na scenę. Nikt wówczas nie przypuszczał, że plany te pokrzyżuje epidemia koronawirusa i koncerty na żywo z udziałem publiczności nie będą możliwe.
Rafał Huszno, Damian Gwizd, Maciej Boryczko oraz Tomasz Kapustka wystąpili więc na nietypowej scenie, bo tej na dachu Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Koncert „Serce za Serce” został zarejestrowany przez telewizję STARnowa, i dziś, 23 maja o godz. 19, zostanie wyemitowany na fanpage’u zespołu na Facebooku. To jednocześnie koncert charytatywny. Zespół Totentanz chce w ten sposób pomóc medykom z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w zbiórce pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej – kombinezonów, masek, rękawiczek. Link do zbiórki zamieszczono na fanpage’u zespołu.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze