Totentanz promocyjnie

0
91
REKLAMA

Totentanz, tarnowski zespół o mocnym rockowym brzmieniu, zadebiutował w 2007 roku, szybko plasując się w czołówce polskich wykonawców rockowych. Muzycy przyznają się do inspiracji szeroką gamą wykonawców – od Jamesa Blunta, przez Foo Fighters, po zdecydowanie bardziej drapieżniejsze klimaty. Zespół tworzą Rafał Huszno (śpiew, gitary), Sebastian Mnich (perkusja), Erik Bobella (bas) i Damian Gwizd (gitary).
Rok 2009 Totentanz rozpoczął od obecności na kilkunastu listach przebojów utworami z płyty „Zimny dom”. Tytułowy utwór z tego krążka bardzo szybko znalazł się m.in. w czołówce listy przebojów radiowej „Trójki”, która zaprosiła Totentanz do zagrania koncertu w radiowym studio im. Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym entuzjazmem ze strony publiczności i krytyków. Zespół gościł też w programie „Minimax”, prowadzonym przez Piotra Kaczkowskiego. W 2009 roku Totentanz otrzymał też szczególne wyróżnienie, nagrodę „Nadzieja Roku” przyznawaną uzdolnionym tarnowskim młodym twórcom i grupom artystycznym.
Płytowy dorobek grupy Totentanz to trzy płyty studyjne: „Nieból”, „Zimny dom” oraz „Inni” – bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę, a także płyta DVD z koncertem, podczas którego zespół wykonał swoje największe przeboje z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.
Totentanz nie zwalnia tempa. Zespół koncertuje w całym kraju, a w przerwach między występami przygotowuje utwory na najnowszą, czwartą już płytę studyjną, które rejestrowane są pod czujnym okiem Krzysztofa „Flippera” Krupy w skrzyszowskim Raven Studio. Co najmniej dwa nowe i premierowe utwory będzie można usłyszeć podczas najbliższego koncertu.
Zespół Totentanz wystąpi w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury w piątek 9 listopada o godz. 19. Jako support zagra inna tarnowska formacja, grupa Sayes.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o