Trochę inna muzyka

0
36
REKLAMA

Poleshift Project to zespół stworzony przez trójkę młodych muzyków: Malwinę Kołodziejczyk (saksofon tenorowy), Kubę Wójcika (gitara) i Jakuba Miarczyńskiego (perkusja), wykonujący muzykę improwizowaną, zahaczającą o rozmaite nurty muzyczne. W ich grze słychać fascynację współczesną muzyką klasyczną, muzyką elektroniczną, punkiem, muzyką folk, free jazzem i innymi stylami.
Malwina Kołodziejczyk jest tarnowianką i absolwentką tarnowskiej szkoły muzycznej. Współtworzy Poleshift Project, jest też członkiem Cracow Improvisers Orchestra. Brała udział w kilkudziesięciu warsztatach muzycznych prowadzonych przez czołowych twórców szeroko pojętej muzyki improwizowanej, jazzowej, klasycznej; koncertuje z jazzmanami, improwizatorami, dj‑ami, twórcami muzyki elektronicznej. W ubiegłym roku została zaproszona do udziału w międzynarodowym, polsko – włosko – holenderskim projekcie YouMe, w ramach którego wystąpiła podczas festiwali Warsaw Summer Jazz Days 2012 w Warszawie, Casa Del Jazz 2012 w Rzymie oraz na koncercie specjalnym, organizowanym w Koninklijk Conservatorium w Hadze.
Jakub Miarczyński jest perkusistą i improwizatorem grającym głównie w zespołach wykonujących szeroko pojętą muzykę jazzową. Jest nie tylko instrumentalistą i muzykiem sesyjnym, ale także aktorem. Współpracował m.in. z Teatrem Starym w Krakowie i teatrem z Wuppertalu. Brał udział w wielu warsztatach muzycznych, ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju i zagranicą.
Kuba Wójcik to gitarzysta, kompozytor, improwizator, muzyk poszukujący. W swojej grze wykorzystuje elementy z różnych muzycznych światów. Współtwórca Poleshift Project, współpracuje także z Cracow Improvisers Orchestra. Był uczestnikiem wielu warsztatów jazzowych, obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie gitary jazzowej dra Macieja Grzywacza.
Młodzi muzycy odeszli od tradycyjnego podziału obowiązków swoich instrumentów w zespole – zrezygnowali z rozróżnienia na sekcję i solistę, wykorzystują swoje instrumenty w niekonwencjonalny sposób. Ich muzyka jest wynikiem otwartej interakcji pomiędzy członkami zespołu, publicznością i otoczeniem. Stawia pytania, czasami prowokuje i szokuje, ale z pewnością nie pozwala przejść obok siebie obojętnie.
Zespół Pole­shift Project wystąpi w Centrum Sztuki Mościce w sobotę 16 marca o godz. 19. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o