Trochę Irlandii

0
57
Zespół Carrantuohill wystąpi z widowiskiem „Touch of Ireland the Storm” na scenie Centrum Kultury Mościce w ramach piątej już odsłony spotkań z irlandzką kulturą

Program koncertu zawiera kompilację utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. „Touch of Ireland the Storm” jest spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów oraz używanego instrumentarium. To połączenie muzyki oraz tańca na żywo. Premiera widowiska miała miejsce w 2006 roku w Teatrze Muzycznym w Gliwicach i została przyjęta przez publiczność owacjami na stojąco. Przedstawienie z powodzeniem prezentowane było także na wielu scenach teatrów polskich oraz europejskich festiwalach, m.in. we Francji, Niemczech i Szwajcarii.
Jego muzycznym wykonawcą jest zespół Carrantuohill specjalizujący się w tradycyjnej muzyce rodem z Irlandii i Szkocji, grający również własne aranżacje muzyki o celtyckich korzeniach. Grupa współpracuje ze znakomitymi artystami, m.in. z Anną Marią Jopek, Stanisławem Sojką, Anitą Lipnicką, Kubą Badachem, Urszulą Dudziak, Krzysztofem Ścierańskim, Wojciechem Karolakiem. Jest laureatem Fryderyka w kategorii etno/folk oraz zdobywcą Złotej Płyty za album „Inis”.
Za taneczną część widowiska odpowiada zespół tańca irlandzkiego Treblers, którego nazwa pochodzi od podstawowego elementu stepu – treble. W jego składzie tańczą wielokrotni mistrzowie Europy – to jedyna grupa w Polsce z tak utytułowanymi artystami prezentującymi najwyższy międzynarodowy poziom tańca irlandzkiego.
Dodajmy, iż w dniu koncertu, tj. 25 marca o godz. 12 w CSM odbędą się czterogodzinne warsztaty tańców irlandzkich pod fachowym okiem tancerzy krakowskiego zespołu Eriu. Adresowane są do osób powyżej 16. roku życia, przy czym znajomość podstaw irlandzkich stepów i figur nie jest wymagana. Miłośnicy tego typu tańca mogą się już zapisywać na zajęcia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o