Tydzień z jazzem

0
99
REKLAMA

Choć na mapie polskich imprez jazzowych Tarnów pojawił się stosunkowo niedawno, to już po 4 edycjach festiwalu może poszczycić się koncertami Billy’ego Harpera, Wayne’a Dockera czy Jana Ptaszyna‑Wróblewskiego. W tym roku publiczność usłyszy jazz w wykonaniu kilkunastu zespołów, wśród których, jak zwykle, nie zabraknie wielkich nazwisk.
Festiwal rozpocznie koncert dwóch formacji na różny sposób bawiących się z jazzem. Pierwsza z nich, tarnowska grupa AfroFree, nagrodzona Honorowym Wyróżnieniem na XIV Folkowym Festiwalu Polskiego Radia, swoje inspiracje czerpie z bogatego folkloru karpackiego oraz kultury i muzyki afrykańskiej. Pierwszy wieczór zakończy występ The Globetrotters, zespołu, na którego brzmienie, oprócz wokalu Kuby Badacha, składają się dźwięki saksofonu, fletu, elektronicznego wibrafonu oraz instrumentów perkusyjnych.
Kolejny dzień należał będzie do muzyków z Tarnowa i Ukrainy. Na scenie pojawią się: JazzdaBand, Sandwich on The Floor oraz Cherkasy Jazz Quintet. 2 listopada publiczność wysłucha premierowego koncertu formacji Old Land, którą obok lidera Piotra Wojtasika tworzą muzyczne legendy – Billy Hart, Kirk Ligtsey, Essiet Okon Essiet, John Betsch i inni. Następnego dnia scena będzie należeć do wybitnego saksofonisty i kompozytora Kenny’ego Garretta, a jego koncert poprzedzi występ Atom String Quartet, pierwszego w Polsce improwizującego kwartetu smyczkowego. Festiwal zamknie koncert Big Contest Bandu z gościnnym udziałem polskiego jazzmana Stanisława Sojki.
Koncertowym wrażeniom towarzyszyć będą już od pierwszego dnia festiwalu zmagania młodych początkujących muzyków. Ponad stu uczestników zgłosiło się do odbywającego się w dwóch kategoriach wiekowych konkursu. Zaprezentują oni swoje umiejętności przed jury składającym się z gości festiwalu. Przesłuchania wyłonią najlepsze zespoły i solistów.
Wszystkie szczegóły na oficjalnej stronie internetowej festiwalu: www.tarnow‑jazz.pl.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o