W BWA o miłości doskonałej

0
51
W postaci Wojtka Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek na ekranie wcielili się Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska

„Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to pełnometrażowa fabuła prezentująca portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej – performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. W ich postaci na ekranie wcielili się, tworząc wybitne kreacje aktorskie, Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.
– Niemal każda sytuacja ze scenariusza Roberta Bolesto jest wzięta z życia. Nasz film wziął się z intymnych zwierzeń Bąkowskiego i Bartoszek obecnych w ich sztuce, w wierszach, piosenkach i krótkich filmach – zdradza reżyser.
Bezpośrednio po seansie publiczność spotka się z twórcami filmu – będzie można podzielić się własnymi spostrzeżeniami oraz dowiedzieć się nieco więcej o genezie i kulisach produkcji.
Ponadto w Pałacyku Strzeleckim otwarta zostanie wystawa „Serce miłości”, zainspirowana filmowym obrazem. Obejrzymy na niej wideo‑projekcję ukazującą najciekawsze sekwencje z filmu, zdjęcia z planu oraz te sceny, które nie zmieściły się w ostatecznej wersji obrazu. Znajdą się na niej także rysunki artystów będących pierwowzorami filmowych bohaterów. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 14 stycznia.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o