W małżeńskim trójkącie

0
75
kultura jablko
REKLAMA

„Jabłko” to historia o dojrzałej miłości, zdradzie i umieraniu, opowiedziana niebanalnie, mądrze i poetycko. Po piętnastu latach małżeństwa Lyn i Andy przeżywają kryzys. Ona – energiczna agentka nieruchomości, on – bezrobotny nieudolnie poszukujący pracy, znajduje pocieszenie w ramionach młodszej kobiety. Wkrótce okazuje się, że Lyn zapada na nowotwór, a kochanka męża zostaje jej opiekunką, pomagając zmierzyć się kobiecie ze śmiercią.
Sztuka współczesnego kanadyjskiego dramaturga Verna Thiessena, opowieść kultura jablko1o małżeńskim trójkącie, jest pretekstem do poruszenia ważnych problemów w życiu każdego dorosłego człowieka: od braku więzi między małżonkami i chęci młodych ludzi, którzy pragną żyć bez zobowiązań, po walkę z ciężką, śmiertelną chorobą. To wszystko sprowadza się do próby odnalezienia odpowiedzi na pytanie, czym są miłość, namiętność, człowieczeństwo.
Spektakl „Jabłko” będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Mościce w piątek 19 kwietnia o godz. 19. W przedstawieniu wystąpią Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski. Spektakl dla widzów dorosłych.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o