W rytmie tanga

0
95
tango
REKLAMA

Tango Life, czyli koncert z wieczorem tanecznym, to sposób na zakończenie karnawału w Centrum Sztuki Mościce w klimacie uwodzących tang i gorącej Argentyny. Całość według scenariusza i w reżyserii Bernadetty Cich. W programie koncertu Astor Piazzola i klasyczne tanga argentyńskie. Zagra Quinteto Rapido, a zatańczą Anna i Marcin Sieprawscy.
Quinteto Rapido to młody zespół, którego muzycy w większości związani są z krakowską Akademią Muzyczną. Ich pasją jest granie tanga argentyńskiego, a szczególnie kompozycji Astora Piazzolli. W odróżnieniu od większości polskich zespołów zajmujących się tangiem, solista Quinteto Rapido gra nie na akordeonie, lecz na bandoneonie – narodowym instrumencie argentyńskim, bez którego o oryginalnym brzmieniu tanga nie może być mowy. Zespół występuje w składzie Piotr Kopietz (bandoneon), Krzysztof Put (skrzypce), Wojciech Rudek (gitara), Andrzej Szwab (kontrabas) i Michał Białko (fortepian, kierownictwo artystyczne).
Jak tańczyć tango objaśnią i pokażą, a w przerwie koncertu lub po koncercie tanecznych lekcji udzielać będą Anna i Marcin Sieprawscy. To tancerze, choreografowie i nauczyciele tanga argentyńskiego, jedna z najlepszych par tanecznych w Polsce. Tańczą razem od 2005 roku. Występują w spektaklach tanecznych, na pokazach i koncertach tanga. Są również cenionymi instruktorami, prowadzą szkołę tanga, stale współpracują przy wielu imprezach promujących tango w Krakowie, m.in. Tango dla Mrożka (poprowadzenie wielkiej lekcji tanga dla krakowian z okazji 80. urodzin Sławomira Mrożka w 2010 roku), stałe milongi w krakowskich klubach. W ich tańcu jest delikatność i subtelność tanga, ale i jego gwałtowność. Ich pełna emocji, porywająca energią interpretacja sceniczna dostarcza widzom niezapomnianych wrażeń.
Po koncercie mistrzowie tanga zaproszą widzów na lekcję pierwszych kroków i milongową praktykę. Oczywiście, tańczyć będzie można już podczas koncertu. Tango Life w sobotę 15 lutego o godz. 20 w Centrum Sztuki Mościce.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments