Wakacyjnie u Paderewskiego

0
71
Patryk-Sztabinski
REKLAMA

Tarnowskie Centrum Paderewskiego zaprasza do uroczego dworku Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. W czasie lata to doskonałe miejsce do łączenia odpoczynku z uczestnictwem w koncertach muzyki kameralnej. Kolejna okazja już w najbliższy piątek, a przed publicznością wystąpi Patryk Sztabiński. Muzyk, urodzony w 1991 roku, na akordeonie zaczął grać, mając 9 lat, wtedy też rozpoczął naukę w szkołach muzycznych. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Patryk Sztabiński zalicza się do grona najwybitniejszych muzyków młodej generacji. W swojej niedługiej karierze artystycznej otrzymał już ponad czterdzieści nagród muzycznych. W 2012 roku został laureatem XXX Jubileuszowego Festiwalu „Tydzień Talentów – Gwiazdy promują”, który odbył się w rezydencji Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Sporo koncertuje, bierze udział w konkursach. Występował w wielu programach radiowych i telewizyjnych, grał w Carnegie Hall, Filharmonii Narodowej, sali Opery i Filharmonii Podlaskiej, zamku w Wilnie.
Trzy lata temu wystąpił na festiwalu „Warszawska Jesień” wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej pod batutą holenderskiego dyrygenta Lukasa Visa. Przedstawił prawykonanie utworu Andrzeja Krzanowskiego – I Symfonia. Dzieło powstało przed 36 laty, do tego czasu pozostając całkowicie nieznane. Utwór został nagrodzony statuetką „Złotego Orfeusza”, przyznawaną przez krytyków muzycznych. W grudniu ubiegłego roku ukazała się płyta pt. „Young Virtuosos” z udziałem Patryka Sztabińskiego, zawierająca utwory rosyjskich kompozytorów.
Patryk Sztabiński wystąpi w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w piątek 25 lipca o godz. 18. W programie koncertu utwory m.in. J. S. Bacha, S. Prokofiewa, A. Chaczaturiana, W. Siemionova, A. Kusjakova, A. Krzanowskiego.
Niezmotoryzowanym Centrum Paderewskiego pomoże dotrzeć do Kąśnej Dolnej specjalnym autokarem. Wyjazd o godz. 17 z przystanku Solidarności‑Krakowska (naprzeciw dawnego II LO) po wcześniejszej rezerwacji miejsc pod numerem 14 621 09 21.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments