Według Pazery…

0
133
pazera
REKLAMA

PAKAdemia, czyli III Festiwal Kabaretowy już za nami, ale ciągle jeszcze można (i trzeba) się uśmiechać. W spoglądaniu na świat z przymrużeniem oka pomóc może wystawa rysunków satyrycznych „Steki Pazery” autorstwa Witolda Pazery, otwarta w połowie lutego w Tarnowskim Centrum Kultury.
Tarnowski malarz, rysownik i satyryk jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uczniem prof. Jerzego Nowosielskiego. Od 1992 roku wspólnie z żoną Elżbietą prowadzi w Tarnowie Autorską Pracownię Plastyczną, przygotowując młodzież do studiów na uczelniach artystycznych. Jest przede wszystkim artystą malarzem, ale tworzy także rysunki satyryczne, doskonale komentujące bieżącą polityczną i społeczną sytuację. Charakterystyczna kreska i rozpoznawalne sylwetki bohaterów rysunków (wśród których od czasu do czasu pojawia się zamyślony Witold P.), wreszcie celne zdania opisujące kolejne niedorzeczności naszej rzeczywistości – takie są „Steki Pazery”.
„Steki Pazery” oglądać można co tydzień na ostatniej stronie naszego tygodnika, z którym Witold Pazera współpracuje od ponad 20 lat. Rysunków powstały tysiące. Tarnowski twórca przyznaje, że wybierając artystyczną drogę, wybrał przede wszystkim malarstwo i pracę pedagogiczną, a rysowanie i przygoda z satyrą to dla niego swoisty wentyl.
Wystawa „Steki Pazery” dostępna jest w TCK przez kilka najbliższych tygodni.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments