Wirtuozi fortepianu

0
111
REKLAMA

Centrum Sztuki Mościce organizuje w Tarnowie koncert fortepianowy Krystiana Tkaczewskiego i Umi Garrett, wyjątkowo uzdolnionych pianistów, zdobywających uznanie na międzynarodowych przeglądach, konkursach i festiwalach.
Krystian Tkaczewski urodził się w Tarnowie w 1980 roku, tu kończył podstawową szkołę muzyczną, by już w Warszawie ukończyć szkołę średnią, a potem wrocławską Akademię Muzyczną. W 2007 roku otrzymał dyplom na University of Hartford Hartt School, gdzie obecnie kończy studia doktoranckie u słynnej Oxany Yablonskiej. Jest również dyrektorem Konkursu Chopinowskiego w amerykańskim Hartford. Tkaczewski to polski wirtuoz fortepianu, doceniany przez krytyków muzycznych w Stanach Zjednoczonych i w Europie.
Umi Garrett to młodziutka, bo zaledwie 11‑letnia pianistka. Zadebiutowała w wieku ośmiu lat z orkiestrą Desert Symphony w Palm Desert, w Californii, prezentując muzykę Mozarta. Obecnie koncertuje na całym świecie, współpracując regularnie z orkiestrami symfonicznymi także podczas międzynarodowych festiwali. Uczy się w klasie fortepianu Colburn School of Music w Los Angeles.
Podczas tarnowskiego koncertu usłyszymy utwory: Beethovena, Chopina i Mozarta. Krystian Tkaczewski i Umi Garrett wystąpią w Sali Lustrzanej w Tarnowie w sobotę 30 czerwca o godz. 18.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o