Własny sposób na sztukę

0
91
Stanislaw-Kmiecik
REKLAMA

W Galerii Poddasze w zakliczyńskim ratuszu można oglądać wystawę prac Stanisława Kmiecika, urodzonego w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5‑letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Stosowane najczęściej przez artystę techniki malarskie to akryl, olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem, ale lubi też eksperymentować z innymi technikami. Jest samoukiem, znanym m.in. ze swoich spokojnych i bardzo dokładnych studiów budynków. Ulubione tematy malarskie to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne, pełne bardzo metafizycznych nastrojów. Ma też inne hobby – uwielbia jeździć samochodem, który sam prowadzi nogami. Brał udział w rajdach samochodów terenowych 4×4.
Stanisław Kmiecik należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Jego prace można oglądać na kartkach świątecznych, w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie, współpracujące ze związkiem. Swoje prace Kmiecik pokazuje m.in. na licznych wystawach indywidualnych w różnych miastach Polski, jak i za granicą. Obecnie mieszka w Krakowie.
Zakliczyńskie Centrum Kultury organizuje spotkanie ze Stanisławem Kmiecikiem w piątek 24 stycznia o godz. 17 w sali im. Spytka Jordana w ratuszu. Podczas spotkania artysta zaprezentuje swój sposób malowania.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments