Wyjątkowe koncerty w tarnowskiej katedrze

0
89
REKLAMA

W tym roku cykl koncertów otworzy legendarny dyrygent, jeden z ojców nurtu wykonawstwa muzyki dawnej w zgodzie z realiami historycznymi, sir Andrew Parrott. Światowy specjalista od dawnej muzyki niemieckiej i brytyjskiej przedstawi wraz ze swoim zespołem wokalnym Taverner Consort wybór motetów Bacha – wyjątkowych utworów chóralnych.
– W drugim z koncertów usłyszymy młodą formację z Katowic, Orkiestrę Historyczną, zespół wykonujący muzykę dawną na instrumentach historycznych. Orkiestra towarzyszyć będzie tenorowi Karolowi Kozłowskiemu, który wykona m.in. kantaty Telemanna. Podczas trzeciego koncertu artyści związani na co dzień z różnymi zespołami wykonają wspólnie utwory Boccheriniego – mówi Jan Tomasz Adamus, dyrektor zespołu Capella Cracoviensis, wykonującego muzykę minionych epok.
Festiwal zamknie koncert z udziałem Orkiestry Historycznej oraz solistów: Olgi Pasiecznik (sopran) i Georgesa Barthela (flet). W programie utwory J.S. Bacha.
Wstęp na wszystkie koncerty, rozpoczynające się w katedrze o godz. 19.30, jest bezpłatny. Dodatkowo w tym roku program festiwalu poszerzono o dwie imprezy towarzyszące.
– Pierwszą z nich jest wystawa fotografii „Dzieło chwali mistrza”, autorstwa Michała Gąciarza i Pawła Topolskiego, pokazywana w salach wystawowych Galerii Miejskiej na dworcu kolejowym w Tarnowie. To wspomnienie i retrospektywa tego, co wydarzyło się podczas poprzednich edycji festiwalu – mówi Agnieszka Kawa, dyrektor Centrum Sztuki Mościce.
Druga z imprez towarzyszących to przedstawienie „Piosenki o wierze i poświęceniu”, prezentowane w Tarnowskim Teatrze w niedzielę 24 marca o godz. 16.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o