Wystawa znaczków pocztowych z Janem Szczepanikiem

0
Wystawa znaczków pocztowych z Janem Szczepanikiem
fot. Urząd Miasta Tarnowa
REKLAMA

W najbliższy poniedziałek (21 listopada) w Multimedialnym Centrum Artystycznym w Tarnowie odbędzie się wernisaż Krajowej, Specjalistycznej, Wirtualnej Wystawy Filatelistycznej II stopnia poświęconej Janowi Szczepanikowi. Początek o godz. 17.

REKLAMA

Wystawa jest częścią obchodów 150. rocznicy urodzin związanego z Tarnowem wybitnego wynalazcy i konstruktora. Ekspozycja jest konkursową wystawą wirtualną II stopnia o zasięgu krajowym. Obejmie 30 eksponatów w pięciu klasach wystawowych pochodzących od 26 wystawców – łącznie ponad 1900 kart. Wernisażowi towarzyszyć będą m.in. koncert uczniów klasy podyplomowej Zespołu Szkół Muzycznych oraz prelekcja poświęcona wystawie i postaci Jana Szczepanika, którą wygłosi dr Marek Smoła. Po wernisażu ekspozycja będzie czynna od 22 do 24 listopada w godzinach od 9 do 17. Na zwiedzających będą w tym czasie czekać również właściciele kolekcji, którzy opowiedzą o swoich zbiorach. Z okazji wystawy powstał też datownik okolicznościowy z elementem graficznym i hasłem „Wirtualna Wystawa Filatelistyczna 21-25.11.2022 r. Jan Szczepanik «polski Edison» Tarnów”, który będzie można zobaczyć podczas wernisażu wystawy na stoisku Poczty Polskiej, a następnie do 18 grudnia w Urzędzie Pocztowym nr 1 przy ul. Mickiewicza w Tarnowie. Patronat nad wystawą objęli Prezydent Miasta Tarnowa i Starosta Tarnowski.

REKLAMA

# TEMI, Informacje kulturalne, wystawa filatelistyczna o Janie Szczepaniku MCM Tarnów, wernisaż wystawy filatelistycznej o Janie Szczepaniku MCM Tarnów

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze