Zamknięte muzea, odwołane spektakle

0
341
Komunikat widoczny na stronie Muzeum Okręgowego w Tarnowie
REKLAMA

Rząd zdecydował o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury, teatrów, muzeów, kin, bibliotek. W Tarnowie odwołano wszystkie wydarzenia kulturalne zaplanowane do 25 marca włącznie.

REKLAMA

Po odwołaniu w całym kraju imprez masowych, rząd zdecydował o podjęciu bardziej radykalnych kroków mających zapobiec szerzeniu się koronawirusa. Od 12 do 25 marca 2020 roku zamknięte są instytucje kultury, filharmonie, opery, teatry, muzea, kina, biblioteki. Nie działają szkoły, uczelnie wyższe i placówki szkolnictwa artystycznego. W praktyce oznacza to zawieszenie organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, w tym koncertów, spektakli, wernisaży oraz wydarzeń specjalnych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, a także zamknięcie muzeów dla zwiedzających oraz zawieszenie zajęć w placówkach szkolnictwa artystycznego wszystkich stopni.
W Tarnowie odwołano wszystkie wydarzenia kulturalne zaplanowane do 25 marca włącznie. Nie można skorzystać z bibliotek (wydłużono czas wypożyczenia książek do dwóch miesięcy, kary nie są naliczane). Zawieszono seanse filmowe i spektakle, nieczynne są muzea i galerie sztuki, odwołano zajęcia dla dzieci oraz spotkania dla dorosłych. Część wydarzeń przesunięto i organizowane będą w innym terminie.
Poszczególne instytucje kultury informują na swoich stronach internetowych o możliwości zwrotu biletów zakupionych na wydarzenia, które już odwołano.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o