Zasmakuj w bibliotece

0
73
Fot. MBP w Tarnowie
REKLAMA

Dziś rozpoczyna się Tydzień Bibliotek. Wydarzenie organizowane jest po raz 17. W tym roku biblioteki w całej Polsce realizują program Tygodnia Bibliotek w przestrzeni wirtualnej.
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek organizowany jest w Polsce od 2004 roku i trwa od 8 (to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek) do 15 maja. Co roku w tysiącach bibliotek odbywają się spotkania z czytelnikami, kiermasze książkowych nowości, wystawy i zabawy zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek. Tegorocznej, 17. już edycji Tygodnia Bibliotek, towarzyszy hasło „Zasmakuj w bibliotece”.

REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie zaprasza do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek w nowej formule, wymuszonej stanem epidemii. Celebrowanie bibliotekarskiego święta przenosi się do przestrzeni wirtualnej. W myśl hasła „Zasmakuj w bibliotece”, tarnowska biblioteka zaprezentuje porcję rozmaitych smaków i smaczków literackich, czytelniczych i kulturalnych.
Od 8 do 15 maja na fanpage’u i stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, zaproponowane zostaną m.in. wirtualne spacery po najpiękniejszych bibliotekach świata, przygotowane na podstawie cyfrowych źródeł i zasobów Internetu, będzie można lepiej poznać historię tarnowskiej biblioteki, a także zobaczyć archiwalia ukazujące zmiany w polskich bibliotekach i w samej pracy bibliotekarzy.
Zaplanowano również publikowanie ciekawostek oraz quizów na temat biblioteki i zawodu bibliotekarza. Tarnowscy bibliotekarze czytać będą w odcinkach „Przygody Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana, a w czwartek, 14 maja, zaprezentowana zostanie wystawa fotografii Beaty Polańskiej pt. „Magiczny portret”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o