Zdalnie nagrali piosenkę o kwarantannie

0
420
REKLAMA

Podczas spędzania czasu w domu też można wspólnie tworzyć piosenki. Udowodnili to młodzi muzycy Orkiestry Na Chacie, którzy wykorzystali możliwości Internetu i nagrali wideoklip pt. „Wszędzie dobrze”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Maksymilian Mroczkowski z Tarnowa, a wśród wykonawców znalazło się także kilku mieszkańców regionu.

REKLAMA

Wpadłem na pomysł, żeby w trakcie społecznej kwarantanny nie spędzać czasu bezczynnie, tylko zrobić coś wspólnie ze znajomymi muzykami – mówi Mroczkowski, który jest nie tylko inicjatorem projektu, ale również autorem tekstu oraz muzyki. – Wykorzystaliśmy metodę home recording. Każdy ze znajomych we własnych czterech ścianach nagrał dane fragmenty piosenki, po czym Michał Bigulak połączył je w całość.

Utwór Orkiestry Na Chacie w satyryczny sposób nawiązuje do kwarantanny i zachęca ludzi do pozostania w domach. – Zależało nam na tym, żeby w tych trudnych czasach na twarzach słuchaczy pojawił się uśmiech – dodaje Kacper Chmura z podtarnowskich Grądów, autor partii solowych na gitarze.

W projekcie wzięli udział muzycy związani z zespołami: Cheap Tobacco, Wielkolud, Chango, Big Fat Mama oraz Week’n’Roll.

Piosenki „Wszędzie dobrze” można posłuchać tutaj:

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o