Zdobyć K2

0
50
kultura-K2
REKLAMA

Centrum Sztuki Mościce kontynuuje spotkania organizowane w ramach bardzo dobrze przyjętego cyklu „…za horyzont domu”, prezentującego podróżników, dla których odkrywanie kolejnych skrawków globu jest sposobem na życie.
Najbliższe spotkanie pozwoli wszystkim wznieść się na wysokość ponad 8 tysięcy metrów nad poziom morza. Dokładnie 8 611 m n.p.m. mierzy szczyt K2, usytuowany w górach Karakorum i będący drugim co do wysokości szczytem Ziemi. To z tą trudną górą walczą Ralf Dujmovits i Gerlinde Kaltenbrunner wraz z grupą innych wspinaczy. Gerlinde, Maxut i Wasilij osiągnęli już 13 z 14 ośmiotysięczników, K2 jest ostatnim na liście. Ale dla Gerlinde i Ralfa ta wyprawa to nie tylko wspinaczka. Są zakochaną w sobie parą, a uczucie to dla nich otwarcie na nowe wymiary wspinaczki. Czy Gerlinde uda się wejść na K2? Czy Ralf wejdzie razem z nią? Czym jest miłość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa? To wszystko w filmie „Dwoje na K2”, którego autorem jest Dariusz Załuski. Film „Dwoje na K2” zdobył w 2013 r. Grand Prix na XVI Vertical Festival w Moskwie; obraz uznano za jeden z najlepszych filmów górskich, jaki kiedykolwiek powstał. Film otworzy tarnowskie spotkanie z Dariuszem Załuskim.
Dariusz Załuski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, taternikiem, alpinistą, himalaistą, zdobywcą pięciu ośmiotysięczników, w tym K2 oraz Mount Everestu. W 2011 w ramach międzynarodowej wyprawy, w skład której wchodziła m.in. Gerlinde Kaltenbrunner, zdobył (jako dziewiąty Polak) szczyt K2. Jest także autorem zdjęć, scenarzystą i reżyserem wielu filmów o tematyce górskiej.
Spotkanie z Dariuszem Załuskim odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce. Wystawa towarzysząca spotkaniu dostępna będzie do 20 marca.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments