Życie udokumentowane

0
83
REKLAMA

Po raz kolejny Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na niezwykłą wystawę zdjęć, będącą podsumowaniem ósmej już edycji BZ WBK Press Foto 2012 – jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prasowej w Polsce, organizowanego przez Bank Zachodni WBK.
Tegoroczna edycja konkursu okazała się być rekordową. Swoje prace nadesłało aż 483 fotoreporterów z całej Polski, reprezentujących zarówno etatowych fotoreporterów, jak i tak zwanych wolnych strzelców. Zdjęcia grupowano w dziewięciu kategoriach, m.in. cywilizacja, portrety, sport, wydarzenia, fotokast oraz w nowej kategorii – fotografia kreatywna, gdzie zgłaszano zdjęcia poddane obróbce w programach graficznych.
Wszystkie prace nadesłane w tym roku na konkurs były oceniane przez jurorów, którzy nagrodzili 46 fotoreporterów. Zdjęciem Roku uznano fotografię dokumentującą zatrzymanie manifestantów w Harlemie w Nowym Jorku, autorstwa Tomasza Lazara.
Prezentowane podczas wystawy prace to przekrój ważnych wydarzeń ze świata z roku 2011, widzianych oczami najlepszych polskich fotografów. Dokumentowali m.in. wydarzenia arabskiej wiosny, pierwszej rocznicy tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti, byli obecni podczas mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II, ale również blisko codziennego i zwykłego życia ludzi w różnych zakątkach ziemi.
Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 12 września o godz. 18 w salach wystawowych Tarnowskiego Centrum Kultury. Zdjęcia będzie można oglądać do 29 września.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o