Piotr Metz

Dwudniowy tarnowianin. Ale jednak to zawsze coś!

0
Rozmowa z Piotrem Metzem, dziennikarzem muzycznym związanym początkowo z RMF, a następnie z „Trójką”. W obu stacjach był dyrektorem muzycznym. Obecnie prowadzi programy w radiowej Dwójce. Temat rozmowy? Tarnów i oczywiście muzyka.
Teatr MatyldaBaczyńska

Zapraszamy widzów do siebie

0
Rozmowa z Matyldą Baczyńską, dyrektor artystyczną Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
GrzegorzWójcik Woodstock

Dotknąć Przystanku Woodstock

0
Rozmowa z Grzegorzem Wójcikiem, fotografem z Wojnicza, który od 2011 roku wykonuje zdjęcia podczas kolejnych edycji „Przystanku Woodstock” ZOBACZ ZDJĘCIA GRZEGORZA WÓJCIKA Z wykształcenia jest pan informatykiem. Kiedy zrodziła się w panu miłość do fotografii? Trudno jednoznacznie...
Jan Gomoła

Jan Gomoła: Zima znika nam ze zdjęć

1
Rozmowa z Janem Gomołą, artystą fotografikiem, nauczycielem fotografii Niedawno wpadły mi w ręce stare kartki świąteczne ze zdjęciami zimowymi. To zdjęcia baśniowe. Śniegu na pół metra, dachy domów pod grubą białą pierzyną, na wielkich choinach...
Lubię, jak akcja sunie do przodu razem ze mną…

Lubię, jak akcja sunie do przodu razem ze mną…

0
Rozmowa z Maxem Czornyjem, adwokatem, znanym autorem powieści kryminalnych – Prawnik, który został pisarzem, czy pisarz, który został prawnikiem? Co było pierwsze? – Pisanie było od zawsze, przewijało się od dziecka. Były to rozmaite wprawki dziecięce, następnie opowiadania...
TNF Krzysztof Zanussi

Ciągle siebie kwestionować

0
Rozmowa z  Krzysztofem Zanussim, reżyserem filmowym, scenarzystą, pedagogiem, laureatem nagrody za całokształt twórczości i wkład w rozwój polskiej kinematografii, przyznanej podczas 33. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
Jakub Zajac

Jakub Zając: „Belfer” otworzył mi drzwi

0
Rozmowa z Jakubem Zającem, pochodzącym z Tarnowa aktorem, znanym z takich produkcji jak: „Belfer”, „Najlepszy”, „Czuwaj”, „Monument”, a który wkrótce wcieli się w rolę młodego Zenka Martyniuka,  legendy polskiej sceny disco polo.
Patryk Vega

Patryk Vega: W Polsce też jesteśmy w stanie zrobić porywające kino

Rozmowa z Patrykiem Vegą, reżyserem, o jego najnowszym filmie „Kobiety mafii 2”. Powstaniu „Kobiet mafii 2” przyświecał jeden cel. Przebicie części pierwszej.Absolutnie. Przede wszystkim jest znacznie bardziej międzynarodowo, kręciliśmy w Kolumbii, Dubaju, Maroku, Hiszpanii, Niemczech i w Polsce, nie tylko w Warszawie, ale i na Pomorzu, gdzie realizowaliśmy między innymi scenę desantu ze śmigłowca na okręt. Niesamowicie skomplikowane zdjęcia.
marcin hycnar

Marcin Hycnar: Robić teatr dla ludzi

0
Rozmowa z Marcinem Hycnarem, dyrektorem artystycznym tarnowskiego teatru, o minionym sezonie teatralnym i najbliższych planach repertuarowych.
barcis

Pięciu groszy za mój wygląd nikt by nie dał…

0
Rozmowa z Arturem Barcisiem, aktorem i reżyserem teatralnym
rafal balawejder

Teatr musi być miejscem żywym…

0
Z Rafałem Balawejderem, dyrektorem Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, rozmawiała Beata Stelmach‑Kutrzuba
penderecki

W labiryncie mistrza

0
Z Krzysztofem Pendereckim, kompozytorem, rozmawiała Kornelia Koba

TEMI w mediach społecznościowych

18,435FaniLubię
1,154ObserwującyObserwuj
94ObserwującyObserwuj
2,850SubskrybującySubskrybuj