Muzeum wreszcie otwarte

0
88
Muzeum Tarnów
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Od wtorku (9 lutego) wszystkie oddziały Muzeum Okręgowego w Tarnowie są – po przerwie spowodowanej trwającą pandemią – otwarte dla zwiedzających. Z powodu nieskończonej jeszcze przebudowy, zamknięte pozostaje Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci (dawna Izba Pamięci AK). Niedostępna jest też do odwołania wieża ratuszowa. Szczegółowe regulaminy zwiedzania oddziałów zamieszczono na stronie internetowej muzeum. Najistotniejsze rygory sanitarne to: ograniczony limit osób, obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu.

Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej zaprasza we wtorek, środę, piątek w godzinach 9-15, a w czwartek do 17, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu czynne jest w tych samych terminach i godzinach, z kolei Muzeum Etnograficzne oczekuje zwiedzających od wtorku do piątku w godz. 9-15, a Galeria „Panorama” – od poniedziałku do piątku w godz. 9-14.30. Tak wyglądają terminy i godziny otwarcia oddziałów zlokalizowanych w Tarnowie.

REKLAMA

Poza Tarnowem zaś zaprasza do siebie pięć oddziałów: Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach (od wtorku do piątku w godz. 8-14), dwór w Dołędze i zamek w Dębnie (od wtorku do piątku w godz. 9-15, w czwartek 10-16), słynna Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu (we wtorek, środę, piątek i sobotę w godz. 8-15, a w czwartek od 8 do 16) oraz Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka” w Nowym Wiśniczu (od wtorku do piątku w godz. 10-13.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments