Najnowsza książka ks. Michała Hellera z tarnowskimi akcentami

0
133
Gdy rozerwą się więzy czasu
REKLAMA

Ks. prof. Michał Heller to tarnowianin, światowej sławy naukowiec, kosmolog, filozof i teolog. Niedawno spod jego pióra wyszła publikacja pt. „Gdy rozerwą się więzy czasu… Kazania krótkie”.

W najnowszej książce tarnowskiego naukowca możemy zapoznać się z jego krótkimi kazaniami, które głosił w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Urszulańskiej.

REKLAMA

Przemyślenia ks. Hellera dotyczą szeroko pojętej tematyki czasu. Refleksje, które zostały zawarte w publikacji zostały przedstawione w przystępny i zrozumiały dla czytelnika sposób. – Temat czasu zawsze mnie fascynował – jako temat filozoficzny, egzystencjalny, głęboko teologiczny. Świadectwa tej fascynacji można znaleźć rozsiane we wszystkich poprzednich tomikach. Nawet w samych tytułach: „10.30 u Maksymiliana” – to przecież wyraźnie wskazana godzina na zegarze; „Zakład o życie wieczne” – to rozgrywka między czasem a wiecznością; a „Daj nam oczy widzące” – prośba o wzrok tak przenikliwy, by mógł wznieść się ponad czas – tłumaczy naukowiec.

Publikację „Gdy rozerwą się więzy czasu… Kazania krótkie” możemy nabyć w dobrych księgarniach stacjonarnych i internetowych.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze