Tarnowski fotoreporter ponownie doceniony

0
108
„Mona Liza”
REKLAMA

Aż trzy zdjęcia autorstwa Tadeusza Koniarza znalazły się wśród fotografii wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu „O! Znaki pracy”. Co ciekawe, prace przesłane na konkurs oceniało 29‑osobowe jury interdyscyplinarne, złożone m.in. z artystów, naukowców i dziennikarzy. Tadeusz Koniarz już dziś zaprasza do odwiedzenia w wakacje mazurskiej miejscowości Wojnowo, gdzie planowana jest wystawa zdjęć polskich fotoreporterów.

REKLAMA

Tadeusz Koniarz, tarnowianin, pracujący od 29 lat jako fotoreporter, współpracujący obecnie z Agencją Fotograficzną Reporter oraz tygodnikiem „TEMI”, jest także autorem czternastu wystaw fotograficznych, twórcą nagradzanych filmów krótkometrażowych. Prowadzi pracownię fotograficzną w tarnowskim Pałacu Młodzieży oraz jest nauczycielem fotografii w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie‑Mościcach.
Tadeusz Koniarz systematycznie dopisuje do długiej listy sukcesów kolejne nagrody i wyróżnienia. Tu warto przypomnieć co najmniej o kilku nagrodach, jakie za zdjęcia swojego autorstwa otrzymał w różnych konkursach. To m.in. I nagroda w kategorii wydarzenia‑fotoreportaż w konkursie Grand Press Photo 2016 oraz Nagroda Adobe i Adobe Stock w Grand Press Photo 2017. To także przyznana w ubiegłym roku Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Erazma Ciołka w Warszawie za fotoreportaż społecznie zaangażowany „Świat bez koloru”. W tym samym roku Koniarz otrzymał tytuł Fotoreportera Małopolski za materiał interwencyjny „Bez końca”, przyznany podczas XV edycji Nagrody Dziennikarzy Małopolski w Krakowie.
Dobre wieści dotarły w listopadzie z Warszawy. Rozstrzygnięto tam trzecią edycję konkursu fotograficzno‑filmowego „O! Znaki Pracy”; tematem przewodnim była „praca z punktu widzenia…”. Organizatorem konkursu był Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy. W finale znalazło się 130 zdjęć, 14 filmów i aż 39 cykli fotograficznych. Każda z prac oceniana była w skali od 1 do 10, a oceny dokonywało aż 29‑osobowe interdyscyplinarne jury, w którym znaleźli się wybitni eksperci reprezentujący różne zawody, doświadczenia itp. – artyści, naukowcy, przedsiębiorcy, dziennikarze, prawnicy, przedstawiciele uczelni, instytutów badawczych, organizacji pozarządowych, agencji reklamowych, mediów. W jury zasiadali m.in. prof. dr hab. Janusz Maria Tylman (wykładowca na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi) oraz Agnieszka Małecka‑Kwiatkowska (prodziekan Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach).
W kategorii fotografia jury przyznało nagrodę główną oraz pięć równoważnych wyróżnień. Trzy z nich trafiły w ręce Tadeusza Koniarza. – Wyróżnione prace to zdjęcia „Jak mrówki”, „Mona Liza” i „W sieciach”. To bardzo różne zdjęcia, bo zarówno reporterskie, jak i artystyczne, wykonane nad wybrzeżem, jak i w Paryżu. Docenienie tych zdjęć cieszy tym bardziej, że wyróżnienia zostały przyznane przez duże i różnorodne jury – mówi Tadeusz Koniarz.
Fotoreporter już dziś zaprasza do odwiedzenia w wakacje miejscowości Wojnowo. Po raz kolejny odbędzie się tam festiwal fotograficzny. – Festiwal organizuje Klub Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. To o tyle ciekawa wystawa, że kilkaset zdjęć wydrukowanych w dużych formatach rozwieszanych jest na płotach w tej mazurskiej wsi Wojnowo. Prezentowałem już w ramach wystawy swoje zdjęcia, w tym roku stanie się to ponownie. Do udziału w wystawie zapraszani są wybitni polscy fotoreporterzy, często już legendarni, których zdjęcia są nagradzane w różnych konkursach. Fotografie pokażą m.in. Tadeusz Rolke, Tomasz Tomaszewski – dodaje Tadeusz Koniarz.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o