Z Brzeska do belgijskiego talent show!

0
227
Zuzanna Łazarz w belgijskim The Voice Kids

Pochodząca z Brzeska Zuzanna Łazarz wystąpiła w pierwszym odcinku I edycji belgijskiego The Voice Kids. 13-latka wypadła tak dobrze, że do swojej drużyny zaprosiła ją francuska gwiazda muzyki R&B, Vitaa. Zuzia twierdzi, że występ w programie ma być zabawą, która pomoże jej oswoić się z wielkim światem muzyki.

Zuzia urodziła się w tarnowskim szpitalu, ale mieszka w Belgii. Ponad 18 lat temu z Brzeska do Belgii postanowili przeprowadzić się jej rodzice, Joanna i Tomasz. Jednak przynajmniej raz w roku starają się odwiedzać rodzinne strony. – W Brzesku mamy swój dom. Tutaj mieszka też spora część naszych bliskich. Przyjeżdżamy na wakacje lub święta – mówi tata Zuzi i dodaje, że pomysł, aby jego córka wystąpiła w belgijskiej edycji The Voice Kids, zrodził się niedawno. – Oglądaliśmy polską wersję programu. Zuzia śpiewa od najmłodszych lat. Uczy się w belgijskiej szkole średniej oraz w ósmej klasie szkoły polskiej przy ambasadzie RP w Belgii, dodatkowo chodzi do czwartej klasy akademii muzycznej, w której ćwiczy grę na wiolonczeli. Na swoim koncie ma udział w kilku konkursach muzycznych. Zagrała m.in. jedną z głównych ról w spektaklu „Thorgal” w teatrze muzycznym „L’enfant des etoiles”, a belgijska edycja The Voice Kids ma być kolejnym krokiem w jej obyciu ze sceną.
The Voice Kids w Belgii jest pierwszą edycją programu, który w Polsce znamy od kilku lat. Zuzia nie ukrywa, że jednym z głównych powodów wzięcia udziału w show była chęć poznania świata muzyki od strony telewizji. – Występ w polskiej edycji programu był trudny do zrealizowania, ponieważ uczę się w belgijskiej szkole i nie mogłam sobie pozwolić na zaniedbanie nauki. Bardzo ucieszyłam się, kiedy okazało się, że również w Belgii powstanie taki program. Udział w nim traktuję jako szansę na pokazanie się, miłe spędzenie czasu, a także poznanie osób, które do tej pory mogłam podziwiać jedynie w telewizji. W The Voice Kids chcę dobrze się bawić, a jeżeli mój talent spodoba się jurorom i widzom, to tym bardziej nie będę żałować – mówi 13-latka, która podczas pierwszego odcinka, czyli tzw. przesłuchań w ciemno, zaprezentowała utwór amerykańskiej wokalistki Billie Eilish zatytułowany „idontwannabeyouanymore”. – Uwielbiam słuchać muzyki pop i rock. Moimi ulubionymi wokalistkami są Celine Dion oraz nieżyjąca już Whitney Houston. Bardzo lubię słuchać i śpiewać ballady. Utwór z repertuaru Billie Eilish wydawał się w sam raz dopasowany do moich umiejętności wokalnych.
Młoda wokalistka miała rację z wyborem repertuaru, ponieważ podczas wykonywanego przez nią utworu swój fotel odwróciła francuska gwiazda muzyki R&B, Vitaa, która zapragnęła mieć Zuzię w swojej drużynie. – W belgijskiej edycji programu wśród jurorów zasiadają trzy osoby. Są nimi: Vitaa, francuska wokalistka rhythm and blues, belgijski piosenkarz i gitarzysta, Matthew Irons, a także Slimane, francuski piosenkarz i autor tekstów pochodzenia algierskiego. Od samego początku chciałam trafić do drużyny Vity, więc tym bardziej cieszę się, że to właśnie ona odwróciła swój fotel.
Zuzia jest już po pierwszych treningach z francuską wokalistką. Oprócz ćwiczeń głosu nie brakuje również elementów związanych z poruszaniem się po scenie, czy utrzymywaniem kontaktu wzrokowego z kamerą. – Program na wiele spraw otworzył mi oczy. Dopiero teraz widzę, jak ważną rolę w muzyce odgrywa nie tylko wokal, ale również choreografia, czy pewność sceniczna. Jestem przekonana, że nawet gdybym nie okazała się zwyciężczynią programu, to i tak sam udział sprawi, że będę lepszą wokalistką – nie ma wątpliwości Zuzia, która miłością do muzyki zapałała dzięki swojemu tacie. – Mój tata gra na gitarze i śpiewa. Myślę, że to po nim mam duszę artysty. Zresztą lubię nie tylko śpiewać, ale również rysować. Poza tym moją wielką miłością jest teatr. Obecnie przygotowuję się wraz z teatrem muzycznym do wystawienia musicalu, zagram w nim jedną z głównych ról. Opowiada on historię dziewczyny, która otrzymuje tajemniczy list od pewnej Indianki.
Joanna Łazarz, mama Zuzi, nie wie jeszcze, jak potoczy się przyszłość córki, jednak nie ma wątpliwości, że muzyka powinna odgrywać w jej życiu pierwszoplanową rolę. – Szukamy szkoły, w której mogłaby uczyć się gry na pianinie. Myślimy również o tym, aby w internecie stworzyć córce małe portfolio, a także nagrać przynajmniej jeden profesjonalny utwór. Po pierwszym odcinku otrzymaliśmy od naszych znajomych z Polski mnóstwo smsów z gratulacjami. Niewykluczone, że za kilka lat wrócimy do Brzeska i być może to właśnie w naszym kraju Zuzia będzie kontynuowała swoją muzyczną przygodę. Kibicuję córce z całego serca i liczę na to, że osiągnie sukces.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o