Droga w strasznym stanie

0
71
REKLAMA

Dlaczego Zarząd Dróg Wojewódzkich pozostawił drogę wojewódzką nr 975 w miejscowości Wielka Wieś i Sukmanie w takim stanie?! Cała droga jest rozgrzebana, zalegają na niej większe i mniejsze kawałki asfaltu i kamienie. Co z tego, że jest ograniczenie prędkości, skoro i tak nikt go nie przestrzega? Kawałki asfaltu dosłownie fruwają w powietrzu. Niech Zarząd Dróg Wojewódzkich wyjaśni mi, w jaki sposób przejechać ten odcinek bez uszkodzenia lakieru i szyby przedniej? Nie każdy dysponuje ubezpieczeniem AC, a zatrzymanie winnego i udowodnienie takiemu kierowcy, że to spod koła jego pojazdu uderzył we mnie kamień, jest możliwe chyba tylko w teorii!
Kto normalnie myślący wierzy w to, że samo postawienie znaków ograniczenia prędkości cokolwiek da przy poziomie i kulturze jazdy polskich kierowców? Na dodatek wiele samochodów w ogóle nie ma chlapaczy i kamienie wyskakują spod kół jak z katapulty!
Pierwszy raz mam do czynienia z czymś takim, że po zdjęciu wierzchniej warstwy droga nie została chociaż trochę wyczyszczona i zabezpieczona. Można było chociaż ustawić znaki – słupki oddzielające pasy jezdni, i w ten sposób spowolnić ruch, i uniemożliwić wyprzedzanie na remontowanym odcinku!
Po prostu wszystko to świadczy o tym, że ZDW ma gdzieś wszystkich kierowców i ich pojazdy. Czy takie partactwo będzie już teraz na porządku dziennym? Na dodatek sam słyszałem o skrajnych przypadkach, kiedy kamień, przebijając szybę, ranił kierowcę lub pasażera! Jak w ogóle można dopuścić do ruchu samochodów na takiej drodze?!

REKLAMA
Kierowca z Wojnicza
(personalia do wiadomości redakcji)
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o