Król jest nagi!

REKLAMA

Jako stały czytelnik TEMI z rosnącym niedowierzaniem czytam kolejne artykuły dotyczące remontu ulicy Krakowskiej. Wierzyć mi się nie chce, że publicznie urzędnicy miejscy tworzą nową rzeczywistość.

REKLAMA

Po pierwsze, chyba wszyscy zapomnieli, a zapewne o to chodziło, że opóźnienie zakończenia remontu nie wzięło się z zaskakującego faktu, iż zimą pada śnieg i na dodatek jest zimno. Wynikło z tego, że wykonawca nie zamówił materiału, słynnych płyt granitowych, czego – jak wynika z lektury artykułów w TEMI – mógł bez problemu dokonać. Nic innego nie wpłynęło na opóźnienia, bo wspominanie o dwutygodniowych pracach wodociągów można uznać za żart.
Po drugie, fakt braku postępu robót był widoczny, jednak nikt z miejskich urzędników nie interesował się tym, nikt nie naciskał wykonawcy. Ci sami urzędnicy chętnie za to zgodzili się na zamianę materiału na chodniki na inny, odbiegający kolorystycznie, tańszy, a może i gorszy materiał z Chin. A powinni chyba pilnować, by wszystko było zgodne z pierwotnym projektem, nie zaś zachciankami wykonawcy.
Po trzecie, mieszkańcy miasta oczekują, że wybrane przez nich i przez nich zatrudniane władze będą dbały o ich interes. Nie można chyba dbaniem o interes miasta nazywać ustępstw, na jakie idą władze miasta na rzecz wykonawcy. Już pierwsza zmiana terminu na tak odległy nie miała rzeczowego uzasadnienia, obecną trudno nazwać inaczej niż skandalem. Miasto powinno bezlitośnie wyegzekwować kary od wykonawcy, zmniejszając tym koszt remontu i dziurę w miejskiej kasie. A co robi…? Płaci za dodatkowe prace ciężkie pieniądze.
Po czyjej stronie są więc władze miasta? Co na to nasi przedstawiciele w radzie miasta? Kto w końcu będzie miał odwagę zakrzyknąć jak w bajce Andersena „Król jest nagi!” i doprowadzi do wyciągnięcia konsekwencji wobec  wykonawcy, ale też i winnych całej sytuacji urzędników. Konkretnych, co najmniej finansowych konsekwencji.
Na to zapewne wszyscy czekamy!

Stanisław S., Tarnów
(personalia do wiadomości redakcji)

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o