Lekarze zaparkują za darmo?

0
76
REKLAMA

Z wielkim zażenowaniem przeczytałem informację zamieszczoną w Waszym tygodniku z dnia 04 stycznia 2012, dotyczącą uchwały rady miejskiej przyznającej 50 bezpłatnych identyfikatorów uprawniających lekarzy do bezpłatnego parkowania w naszym mieście.

REKLAMA

Uważam tę uchwałę za skandaliczną. Jak można w dobie kryzysu, w sytuacji poważnego zadłużenia miasta, pozwalać sobie na rezygnację lekką ręką z szacunkowych przychodów opiewających na sumę 100 tys. złotych ? Jak można poddać się naciskowi lobby jednej z najlepiej zarabiających grup zawodowych, uchwalając tak niesprawiedliwą społecznie uchwałę ? Dlaczego miasto ma sponsorować prywatne przychodnie i gabinety, z przyczyn tak prozaicznych jak nie posiadanie przez tychże oznakowanych ambulansów?

Tłumaczenia przewodniczącego rady Grzegorza Światłowskiego, iż od zapewnienia lekarzom bezpłatnego parkowania zależy zdrowie a czasem i życie ludzkie jest – delikatnie mówiąc – mijaniem się z logiką, a wiara w to, iż nie będzie w tym przypadku dochodziło do nadużyć graniczy z dziecięcą naiwnością.

Już widzę, jak w godzinach szczytu, i nie tylko, drastycznie wzrośnie nam w ścisłym centrum miasta liczba chorych, do których personel medyczny codziennie będzie pielgrzymował swoimi prywatnymi samochodami, akurat w czasie otwarcia swoich pobliskich przychodni. Mam tu szczególnie na myśli obszar ulic: Sowińskiego, Nowy Świat, Krakowską, Plac Sobieskiego, Batorego i Targową, w rejonie których jest spore skupisko różnych gabinetów lekarskich i rehabilitacyjnych.

Poddaję również w wątpliwość szczerość intencji komisji zdrowia i jej przewodniczącej M. Borys-Latały. Jestem nawet pewien, że sama nie wierzy w argumenty, którymi przekonywała za tą uchwałą. Dzięki 50 bezpłatnym kartom przybędzie miejsc parkingowych, w wyniku czego lekarz szybciej dotrze do pacjenta? To są żarty, szanowna pani, kompromitujące nie tylko panią, ale i tych, którzy w to wierzą. Proszę znaleźć miejsce na parkingu w centrum miasta w godzinach 9 – 16. Dzięki tej uchwale, sytuacja będzie wręcz odwrotna – w mojej ocenie ubędzie co najmniej 25 miejsc do parkowania, z których miasto mogłoby miećzyski, a mieszkańcy wygodę.

A czy was, drodzy lekarze, którym żal wydać 12 zł na dzienną kartę parkingową, sumienie nie będzie gryzło, gdy przyjeżdżający do przychodni biedny emeryt lub bezrobotny będzie musiał płacić za kilka godzin parkowania oczekując w kolejce do waszych gabinetów?

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd szanowni radni za tak kompromitującą uchwałę. Naprawdę pożałowania godne jest zaspokojenie przez was zachłanności środowiska, które przeforsowało ten projekt. Uważam, iż bardziej powinniście dbać o ludzi znajdujących się w gorszym położeniu materialnym. Za te 100 tys. złotych, z których świadomie rezygnujecie, można by było wybudować wiele nowych miejsc parkingowych lub przeznaczyć je na inny szczytny cel.

Ta hańbiąca uchwała jest chyba ewenementem w skali kraju. Proponuję iść za ciosem – dajmy całemu personelowi medycznemu w mieście darmowe bilety na przejazdy środkami komunikacji miejskiej. W końcu, jak zapewnia pan Światłowski, sytuacja dotyczy zdrowia, a czasem nawet ludzkiego życia, więc lekarz czy pielęgniarka, dzięki darmowemu przejazdowi, na pewno szybciej dotrą do pacjenta.

Jestem z natury optymistą i dlatego mimo wszystko wierzę w zdrowy rozsądek i poczucie przyzwoitości u większości naszych radnych, dlatego z nadzieją oczekuję na zmianę tej kompromitującej uchwały.

Janusz B., Tarnów

(personalia do wiadomości redakcji)

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o