„Miasto nie kupi mościckiego dworca”

REKLAMA

W TEMI z 5 marca 2014 r. w artykule pt. „Miasto nie kupi mościckiego dworca” znalazł się fragment wypowiedzi na ten temat przedstawiciela Rady Osiedla Mościce.
Wywołani niejako w ten sposób do odpowiedzi, pragnę w imieniu zarządu Rady Osiedla nr 8 uszczegółowić nasze stanowisko. Po przeprowadzeniu rozmów z mieszkańcami osiedla i szczegółowym wytłumaczeniu konsekwencji finansowych przejęcia przez miasto dworca w Mościcach zarząd sformułował swój punkt widzenia. Chodzi nam o zachowanie częściowej funkcji dworca kolejowego po ewentualnej sprzedaży obiektów dworcowych przez zapisy w umowie sprzedaży oraz planie zagospodarowania przestrzennego dla tej nieruchomości. Ze względu na inne ważne wydatki na remonty i inwestycje w infrastrukturę miejską osiedla Mościce nie popieramy wniosku o zakup lub przejęcie nieruchomości przez miasto.
Tworzenie fantastycznych i nierealnych koncepcji, dotyczących przyszłego zagospodarowania dworca i okolic, uważamy za niepotrzebne i odwracające uwagę od faktycznego stanu niszczejącego osiedla – są pilne potrzeby odnowienia infrastruktury osiedlowej. Wystarczy spojrzeć na niedaleko dworca położone ulice Moraczewskiego, Ledóchowskich, Ludową, Pasterską, Armii Krajowej, Lisią, Podgórską, Akacjową, Traugutta i wielu innych, w tym także uliczki na zachód od ul. Chemicznej, aby przekonać się o wielkości potrzeb.
Obowiązkiem utrzymania dworców i przystanków obarczeni są PKP i samorząd województwa, przerzucanie tego obowiązku na miasto wydaje się co najmniej dziwne.

REKLAMA

Jacek Rafiński
Przewodniczący zarządu Rady Osiedla Mościce

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments