Nie prywatyzować oświaty!

REKLAMA

W TEMI z 8 lutego 2012 roku ukazał się list Pana Posła Michała Wojtkiewicza, wyrażający sprzeciw wobec zmian, jakie są planowane w oświacie gminy Tarnów. Niestety, zawarta w nim liczba nieprawdziwych stwierdzeń zmusza nas do reakcji mającej na celu ich wyjaśnienie – zarówno Panu Posłowi, jak i Czytelnikom.
Zbyt długo znamy i cenimy działalność Pana Posła, aby twierdzić, że celowo mija się on z prawdą. Sądzimy raczej, że został wprowadzony w błąd i – nie sprawdziwszy informacji u źródła –postanowił interweniować. Niestety, autor tej dezinformacji, mamy prawo przypuszczać, że celowej, wyświadczył „niedźwiedzią przysługę” temu doświadczonemu politykowi, co spowodowało, że jego reakcja – wierzymy, że poczyniona w dobrej wierze – stała się przysłowiowym „strzelaniem ślepą kulą w płot”.
Nie wdając się w drobiazgową polemikę z poszczególnymi błędami, jakie Pan Poseł popełnił w swoim oświadczeniu, zapewniamy i deklarujemy, że z pejzażu gminy Tarnów nie zniknie żadna, nawet najmniejsza szkoła. Takich planów nie było i nie ma, a także nie będzie w przyszłości – jeśli oczywiście nadal będziemy mieli możliwość pełnić samorządową służbę na rzecz lokalnej społeczności.
W gminie Tarnów żadna szkoła nie zostanie zamknięta ani sprywatyzowana. W przekształcanych placówkach obiekty i cała baza pozostaną własnością gminy, zaś placówki te zostaną jedynie powierzone do prowadzenia osobie prawnej lub fizycznej za wynagrodzenie, którego wielkość określi gminny samorząd. Nie ma zatem żadnych przesłanek, aby twierdzić, że szkoły zostaną przejęte przez nastawionych jedynie na zysk prywatnych przedsiębiorców, którzy nie będą zważali na dobro dzieci, a jedynie na osiągnięcie korzyści materialnych.
W minionych latach jako samorząd wykonaliśmy tytaniczną pracę, dzięki której wszystkie gminne placówki edukacyjne są nowoczesne i znakomicie wyposażone. Z roku na rok przybywa coraz więcej mieszkańców, którzy – doceniając sprzyjające warunki – osiedlają się tutaj, budując swoje domy. W naszych szkołach i przedszkolach już wkrótce dzieci zacznie przybywać. Naszym celem jest więc nie likwidowanie placówek oświatowych, ale czynienie gminnej edukacji coraz lepszą. Dlatego jesteśmy przekonani, że czas naszej służby na rzecz lokalnej społeczności okaże się najlepszym czasem rozwoju oświaty w gminie Tarnów.

REKLAMA

Grzegorz Kozioł
Wójt gminy Tarnów
Wiesława Mitera
Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o