Nie taki gaz straszny

REKLAMA

Nie taki gaz straszny, jak go w poprzednim numerze TEMI Czytelnik K.R. przedstawił. Niestety, to, co napisał w swoim liście, niewiele ma wspólnego z prawdą. Nie doszukuję się tu zwykłej złośliwości, bo z tekstu wynika, że cytowane informacje są zasłyszane i niestety podane pod wpływem wyższego, ze względu na zimę, rachunku za gaz. Rozumiem. Też taki dostałam.
Dlatego korzystając z łamów naszego tygodnika, uprzejmie informuję, że KSG rachunków nie wystawia, w firmie nie ma też „czternastek”, a już nawet najstarsi gazownicy nie pamiętają o deputacie. Nie ma w gazownictwie czegoś, co Czytelnik nazwał „kartą tarnowskiego górnika”, a o legendarnych zarobkach cóż napisać? Wszyscy wiemy, jak tworzą się takie legendy – zwykle z zasłyszanych i mało konkretnych źródeł.
Karpacka Spółka Gazownictwa jest dobrym pracodawcą. Jednym z najlepszych w regionie. I tym się chwalimy. Jesteśmy jednym z pierwszych przedsiębiorstw odznaczonych przez Prezydenta RP tytułem „Pracodawca przyjazny pracownikom”. Pracują u nas mieszkańcy regionu, którzy płacą podatki, utrzymują swoje rodziny i płacą za gaz, tak jak wszyscy inni użytkownicy.
Jako przedsiębiorstwo prowadzące biznes uczciwie, sporymi kwotami podatku zasilamy budżety miast i gmin na obszarze naszego działania. Posiadamy majątek sieciowy, stanowiący ok. 50% sieci dystrybucyjnej całego kraju, którym bezpiecznie i niezawodnie dostarczamy gaz ziemny do użytkowników. Utrzymanie sieci, jej remonty i ciągła rozbudowa wymagają olbrzymich nakładów finansowych. Ale też dzięki temu dostęp do gazu na terenie działania spółki jest najlepszy w Polsce. Budujemy siedzibę spółki w Tarnowie, gdyż obecnie pracujemy w wynajmowanych pomieszczeniach, a samochody wymieniamy tylko i wyłącznie wtedy, kiedy koszty z tytułu napraw czynią ich utrzymanie nieopłacalnym.
Rozwijając firmę, zapewniamy pracę mieszkańcom regionu – również w przyszłości.
Z determinacją realizujemy strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, w której zapisaliśmy szczególną dbałość o środowiska lokalne w obszarze naszego działania. Wspieramy szkolnictwo, kulturę i sport. Inwestujemy w młodych i zdolnych pasjonatów.
Jako spółka dystrybucyjna na cenę gazu wpływ mamy niewielki. Chcielibyśmy, aby to ekologiczne i wygodne paliwo, jakim jest niewątpliwie gaz ziemny, nie obciążało tak bardzo domowych budżetów. Pod względem ekonomicznym koszt ogrzewania budynku gazem ziemnym plasuje się w średnim przedziale cenowym, a na pewno w stosunku do alternatywnych nośników energii, jak prąd czy olej opałowy, jest dużo tańszy.

REKLAMA

Bożena Malaga‑Wrona
Rzecznik KSG

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o