Tarnów promuje się… w Tarnowie

0
121
REKLAMA

W Krakowie można zauważyć, iż na wielu billboardach promuje się Łódź. Trudno znaleźć natomiast w Krakowie jakikolwiek element promujący Tarnów. Tarnów za to promuje się w… Tarnowie.

REKLAMA

Dlaczego w Krakowie promuje się Łódź? Przecież „krakusy” się tam nie przeprowadzą… Ale mogą np. przeprowadzić się do Tarnowa! Dlaczego więc my nie reklamujemy naszego miasta w ten sposób w stolicy naszego województwa? Przecież w Tarnowie żyje się wygodnie, jest taniej, przyjaźnie i przede wszystkim bezpiecznie! Nasze atuty powinniśmy sprzedać w Krakowie i Rzeszowie. To teraz tylko niewiele ponad 40 minut jazdy samochodem.
Kto wie, może taka promocja ożywiłaby gospodarczo Tarnów, może przyciągnęłaby ludzi przedsiębiorczych? Może po pewnym czasie zaczęliby się angażować w sprawy miasta?
Jeżeli miasto nie może przygotować takiej kampanii siłami swoich służb, to powinna się tym zająć profesjonalna agencja.
Coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża szukać pracy do innych polskich miast i za granicę, niewielu z nich myśli o powrocie. A wyjeżdżają najbardziej mobilni, aktywni, przedsiębiorczy… Kto zostaje?
Być może prowadzona przez Wydział Marki Miasta Urzędu Miasta Tarnowa promocja Tarnowa w Tarnowie służy temu, aby młodzi tak licznie nie opuszczali naszego miasta?
A propos promocji i reklamy… Ostatni raz o Tarnowie w całej Polsce było głośno, gdy aresztowany został prezydent miasta oraz gdy stacja TVN zrealizowała materiał o wiadukcie dla krasnoludków nad ul. Warsztatową. Tak się mamy kojarzyć?

Małgorzata Mękal, Tarnów

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments