Ceny nowego Fiata Tipo

0
112
Fiat Tipo
REKLAMA

Fiat Tipo, jeden z najlepiej sprzedających się modeli włoskiego koncernu, przeszedł face lifting. Jego zakres objął wygląd zewnętrzny, a także zmodyfikowano gamę silnikową. Pojawiła się w ofercie także „uterenowiona” wersja Tipo Cross.

Bestseller Fiata, model Tipo, będzie występować jak dotychczas jako sedan, 5-drzwiowy hatchback oraz kombi. Hatchback będzie teraz występować także w wersji Cross, która ma modny, „uterenowiony” charakter.

REKLAMA

Oprócz modyfikacji wyglądu, nowej deski rozdzielczej, wprowadzenia ulepszeń typu światła LED, czy też nowych systemów inforozrywki i wspomagania kierowcy, zmieniła się także gama silnikowa. Teraz bazową jednostką napędową będzie nowy trzycylindrowy silnik o pojemności 1 litra i mocy 100 KM oraz momencie obrotowym 190 Nm. To zdecydowana zmiana, gdyż wolnossąca jednostka 1.4 dysponowała co prawda niewiele mniejszą mocą 95 KM, ale maksymalny moment obrotowy wynosił zaledwie 127 Nm. Silniki diesla także wzmocniono i w ofercie znajdzie się 1,3-litrowy Multijet o mocy 95 KM oraz mocniejszy, 130-konny Multijet o pojemności 1,6 litra.

Wbrew zapowiedziom w ofercie pozostanie wolnossący, ceniony za prostotę i niezawodność, wspomniany wcześniej silnik 1.4 Fire o mocy 95 KM. Oferowany on będzie jeszcze przez pewien czas w modelu Tipo Classic. W salonach pojawi się jednak dopiero w lutym 2021 roku.

Pozwoli to utrzymać włoskiej marce główną zaletę Tipo, jaką jest atrakcyjna cena, gdyż Tipo Classic 1.4 będzie tańszy od Tipo 1.0 o 5 tys. złotych w przypadku sedana i o 6 tys. złotych jeśli chodzi o hatchbacka. Tak więc będziemy mogli cieszyć się nowym samochodem segmentu C za rozsądną kwotę 55,7 tys. złotych.

Odświeżona i powiększona rodzina Tipo obejmie trzy poziomy wyposażenia Classic/Tipo, City Life i Life, zaś wersja Cross w dwóch: City Cross i Cross.

Ceny nowego Tipo rozpoczynają się od 55 700 zł, za model Fiat Tipo Sedan z silnikiem 1.4/95 KM w wersji Classic, wersję z silnikiem 1.0/100 KM w wersji Tipo musimy dopłacić 5000 zł. Kolejnych 8 000 zł wymaga zakup auta ze słabszym silnikiem wysokoprężnym 1.3/95 KM Multijet. Zakup Fiata Tipo z silnikiem 1.6/130 KM Multijet, który występuje od wersji City Life, wymaga już wyłożenia niemałej kwoty, bo 78 700 zł.

Za 5-drzwiowego hatchbacka musimy zapłacić o 6000 zł więcej niż za sedana, za kombi już 12 000 więcej. Kombi nie występuje jednak w wersji Classic z silnikiem 1,4.

Najtańsze Tipo w wersji City Cross z silnikiem 1.0/100 KM kosztuje co najmniej 78 700 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o