Cupra Formentor osłabiona

0
80
Cupra
REKLAMA

Cupra to sportowa submarka Seata. Jednakże jej sportowe ambicje muszą iść w parze z oczekiwaniami księgowych. By zaspokoić tych ostatnich i zwiększyć sprzedaż Seat wprowadza swój unikalny model Formentor z relatywnie słabym silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM pod maską. Cena jest teraz atrakcyjna, a model nic nie stracił ze swego atrakcyjnego wyglądu.

Cupra, sportowa submarka Seata zaskoczyła klientów faktem, iż w jej ofercie pojawił się model Formentor w wersji z niezapewniającym zbyt sportowych emocji silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM. Decyzja jest zaskakująca, gdyż samochód debiutował jako 310-konny, ostry crossover. Jednak wygrali księgowi i władze Cupry zdecydowały się sprzedawać model Formentor z bazowym benzyniakiem o relatywnie niskiej mocy, jednak zaskakująco atrakcyjnie wyceniony.

REKLAMA

To powoduje, iż atrakcyjnie wystylizowany crossover z przestronną kabiną może się doskonale sprzedawać. Zwłaszcza, że to ciekawe auto jest tańsze od porównywalnej Škody Kodiaq Sportline, a zdecydowanie bardziej wyróżnia się z tłumu.

Cupra Formentor z silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM i manualną skrzynią biegów to wydatek minimum 115 900 zł. Zautomatyzowana skrzynia biegów DSG podnosi cenę do poziomu 124 300 zł, ale dalej jest to 70 000 złotych mniej niż bazowa cena dotychczas oferowanej wersji z silnikiem 2.0 TSI o mocy 310 KM i napędem 4DRIVE .

Ten kompromis powoduje jednak, iż bazowa wersja nie zapewnia osiągów godnych logo Cupry, gdyż sprint do setki trwa 8,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 204 km/h.

Za to wyposażenie jest dość bogate, gdyż w standardzie dostaniemy m.in. system Front Assist, aktywny tempomat, automatyczne światła drogowe, pełne oświetlenie LED, kamerę cofania, czujniki parkowania, 3-strefową klimatyzację, wirtualny kokpit, system bezkluczykowy i zestaw multimedialny z wyświetlaczem o przekątnej 10 cali.

Choć propozycja Cupry wydaje się więc bardzo konkurencyjna, a Formentor w bazowej wersji będzie doskonale sprzedającym się crossoverem, to fani marki uważają, że pojazd w wersji 1.5 TSI powinien być sprzedawany pod marką Seat, nie zaburzając sportowego wizerunku Cupry.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o