Dacia konkurentem porsche?

0
95
Dacia-konkurentem-Porsche
REKLAMA

Wizja rumuńskiego projektanta to na dzisiaj wyłącznie komputerowa animacja, ale wzbudziła duże zainteresowanie. Zaskakujący jest pomysł budowy luksusowej limuzyny w oparciu o samochód dla mas z dawnego bloku wschodniego – bazą dla projektu jest bowiem dacia 1310, której produkcję rozpoczęto w roku 1969, a jej konstrukcja bazowała na francuskim renault 12. Jak wiele samochodów z tego regionu dacia 1310 przechodziła liczne modyfikacje, a produkowano ją w różnych wariantach nadwoziowych aż do roku 2004. Koncept Alexandru Marisa bazuje na idei luksusowej limuzyny z zacięciem sportowym. Uznani producenci luksusowych limuzyn wdrożyli ją już w życie w swych modelach takich jak audi A7 sportback, BMW 6 gran coupe, mercedes CLS czy porsche panamerą.
Projekt do stylistycznego pierwowzoru nawiązuje pasem przednim z LED‑owymi reflektorami, także tył kojarzy się z modelem sprzed lat. Poza tym ma być to obszerna limuzyna z dość nisko poprowadzoną linię nadwozia i wyraźnie zaakcentowanymi nadkolami, co autu ma nadać sportowy charakter. Okna w drzwiach pozbawione są ramek. Czteromiejscowe wnętrze swą prostotą formy także nawiązuje do klimatu z dawnych lat.
Projektant pod maską limuzyny widziałby mocny silnik w układzie V8, wspomagany przez motor elektryczny, zaś napęd byłby przekazywany na oś tylną.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments