Elektryczny Fiat 500e wyceniony

0
118
Fiat 500e La Prima
REKLAMA

Fiat podał cenę elektrycznego modelu 500e w startowej wersji „La Prima”. Standardem stało się prezentowanie nowych modeli w specjalnych, bardzo bogato wyposażonych wersjach. Dlatego też, Fiat 500e w topowej wersji kosztuje co najmniej 154 900 zł.

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się sprzedaż elektrycznego Fiata 500e. Włoski koncern już spalinową wersję Fiata 500 cenił wysoko, ale elektryczna odmiana została wyceniona na bardzo odważnym poziomie. Co prawda cena dotyczy topowej, niezwykle bogato wyposażonej i ograniczonej do 500 egzemplarzy wersji „La Prima”, ale kwota blisko 155 tys. zł za mały, miejski samochód może ostudzić wielu potencjalnych klientów. Jeszcze więcej, bo 167 900 zł trzeba zapłacić za wersję 500e Cabriolet.

REKLAMA

Jest to co prawda mocny, jak na swe gabaryty samochód, gdyż napędza go 118 konny silnik elektryczny, który przyspiesza elektryczną pięćsetkę do 100 km w ciągu 9 sekund. Zwłaszcza, że w zakresie 0-50 km przyspieszenie będzie wynosić 3,1 s, jak to w elektryku, zdecydowanie lepiej, niż w wielu pojazdach, które do 100 km/h przyspieszają znacznie szybciej. Pozwala on także, dzięki baterii o pojemności 42 kWH na swobodne poruszanie się w mieście z zasięgiem od 320 do 400 km. Użytkowanie w mieście uczyni bezpiecznym specjalny generator dźwięku, który podczas jazdy będzie emitował melodię ostrzegającą pieszych i przechodniów o zbliżaniu się elektrycznej 500-setki.

Sprzedawana jako pierwsza wersja „La Prima” ma na pokładzie m.in. w pełni LED-owe światła, skórzaną tapicerkę, podgrzewane fotele, 17-calowe alufelgi czy chromowane elementy zewnętrzne.
Rynek pokaże, czy klienci gotowi są za mały samochód elektryczny zapłacić tyle, co np. za spalinową wersję, przyzwoicie wyposażonego, kompaktowego SUV-a.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o