Kłopoty Nissana

0
74
Kłopoty-Nissana
REKLAMA

Jak podaje Reuters, Nissan odnotował w 2020 roku rekordową stratę ponad 3,5 mld dolarów, co skutkować ma koniecznością cięcia kosztów, które – jak podają japońskie media – ograniczą działalność w Europie, zwłaszcza w Polsce i na Węgrzech.

W informacjach jakie można znaleźć na łamach japońskiego dziennika “Yomiuri”, Nissan ma kłopoty finansowe, które wg japońskich dziennikarzy mają skutkować ograniczeniami działalności koncernu w Europie. Japoński koncern ma zredukować punkty dystrybucji w 30. krajach, głównie w Europie Wschodniej, w tym w Polsce i na Węgrzech oraz w niektórych krajach Europy Zachodniej, takich jak np. Holandia.

REKLAMA

Jak informują dziennikarze “Yomiuri”, Nissan nadal będzie sprzedawał swoje samochody w tych rejonach, ale za pośrednictwem sieci sprzedaży Renault, z którym jest ściśle powiązany lub niezależnych importerów. Japońska marka ma skupić swe działania na najbardziej obiecujących rynkach Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i północnej Europy. Mają tam być promowane głównie pojazdy elektryczne.

Nissan ma także zlecić Renault produkcję większej liczby samochodów, które sprzedaje w Europie. Aktualnie właśnie Renault produkuje Micrę oraz samochody dostawcze dla Nissana.

Opisywane działania to element globalnego planu naprawczego Nissana, który obecnie skupić się ma na inwestycjach w Chinach, USA i Japonii, gdzie zamierza odmłodzić swoją gamę modelową.

Informacji tych nie potwierdzają przedstawiciele Nissana. Jednak sami przyznają, iż za dystrybucję aut marki Nissan w Czechach i na Węgrzech odpowiada już prywatny importer, więc doniesienia o ograniczeniu swojego zaangażowania na Węgrzech są co prawda spóźnione, ale prawdziwe. Zwłaszcza, że według Reutersa Nissan większość rekordowej straty za ostatni rok, w wysokości 3,25 mld dolarów, pochodzi właśnie z Europy.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments